Зокрема, дозволив затримати міністрів часів президента-втікача. Мовиться про тих, які готували Харківські угоди – ексміністра закордонних справ Костянтина Грищенка та колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича.

До теми Трійця без Литвина не повна, – політолог про вручення підозр ексміністрам через Харківські угоди

Що відомо про рішення суду

Державне бюро розслідувань клопотало, щоб суд дозволив затримати двох міністрів часів Януковича, які готували Харківські угоди.

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому міністру юстиції та міністру закордонних справ часів Януковича. Експосадовцям повідомили про підозру у державній зраді за підготовку Харківських угод.

Участь також брали прокурори Офісу генпрокурора. Запобіжний захід обрав Печерський районний суд міста Києва.

Янукович отримав підозру раніше

У ДБР нагадали, що в 2021 році про підозру у державній зраді вже повідомили Віктору Януковичу та Миколі Азарову. Їх також оголосили в розшук. У липні 2022 року слідчий ДБР оголосив колишніх міністрів у державний та міжнародний розшук. За оперативною інформацією, фігуранти перебувають за кордоном. Розслідування триває.

В Офісі генпрокурора зауважили, що ця угода створила сприятливі умови для подальшого переоснащення та модернізації озброєння чорноморського флоту росії. Крім того, він збільшився на території Криму та міста Севастополя, замість виведення з України.

Міністри закордоном

  • Міністри часів Януковича Олександр Лавринович та Костянтин Грищенко тепер мають бути затримані. Однак вони втекли закордон. Ексміністр закордонних справ Грищенко залишив Україну в січні цього року і полетів до Парижа, а ексміністр юстиції Лавринович залишив Україну в травні, під час повномасштабної війни Росії проти України.
  • Політолог та юрист Андрій Вігірінський припускав, чому ця резонансна справа так довго тягнулася. На його думку, з юридичної сторони вся справа в неоднозначності судових перспектив такого провадження.

Думка експерта про міністрів-зрадників: дивіться відео