Його звинувачують нібито у застосуванні "заборонених засобів та методів ведення війни". Про це сказали у пресслужбі суду.

Увага ЗСУ ліквідували командира роти з полку імені Кадирова Асвада Ідрісова

Щодо Марченка, то суд обрав запобіжний захід у вигляді взяття під варту терміном на два місяці з моменту його затримання або екстрадиції на територію Росії,
– повідомили в суді.

Цю інформацію прокоментував речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.

"Я ще ніколи так не чекав вечірнього звернення очільника Одеського ОВА Максима Марченка, як сьогодні!", – написав він у соцмережі.

Як відреагував на цю новину сам Марченко

Джерело: телеграм Одеської ОВА

Сам голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко опісля відреагував на таку новину іронічниим жартом.

"Ви знаєте, коли вас немає, про вас таке кажуть. Передайте їм, що коли мене немає, вони можуть навіть мене бити", – написав Марченко у соцмережі.

Що відомо про Максима Марченка

  • Народився 10 лютого 1983 року в Слов'янськ на Донеччині.
  • Марченко – у 2015 – 2017 роках був командиром 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар".
  • Згодом, у 2017 році був призначений на посаду заступника командира 92-ї окремої механізованої бригади, на якій затримався ненадовго, бо вже за рік очолив іншу бригаду.
  • Брав безпосередню участь у бойових діях на сході України, багато успішних військових операцій були проведені під командуванням полковника Марченка.
  • 1 березня 2022 року в ході російського вторгнення в Україну був призначений головою Одеської обласної державної адміністрації, змінивши на цій посаді Сергія Гриневецького.
  • У квітні 2019 року йому достроково присвоїли чергове військове звання – полковника.

Не лише Марченко

Також, як повідомили в Басманному суді, аналогічний запобіжний захід за тими самими обвинуваченням обрали щодо Сергія Баранова – командира 44-ї окремої артилерійської бригади Збройних Сил України. Раніше його нагородили орденом Богдана Хмельницького III ступеня за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України та вірність військовій присязі під час російсько-української війни.

Обох обвинувачених оголосили у міжнародний розшук.

Вас це може зацікавити – росіяни вимагають хабарі в місцевих за виїзд із Мелітополя: дивіться відео