Податкові декларації Трамп повинен передати прокуратурі в рамках кримінального розслідування ймовірних фінансових зловживань.

Читайте також Трамп пропонував Кім Чен Ину "підкинути" його в КНДР власним літаком, – ЗМІ

Трамп повинен показати декларації: рішення суду

Дональд Трампа просив зупинити чинність рішення суду нижчої інстанції від 7 жовтня. Тоді бухгалтерській фірмі республіканця Mazars USA постановили передати фінансові документи окружному прокурору Манхеттена Сайрусу Венсу.

  • Верховний суд, однак, відхилив прохання Трампа, причому без коментарів.

Чому питання декларацій Трампа гостре в США

Річ у тім, що майже всі попередники Трампа на посаді президента свої податкові декларації оприлюднювали. А от Трамп усі 4 роки перебування на чолі Білого дому категорично відмовлявся показувати свої фінансові документи.

Його дуже часто питали журналісти, що це означає. І майже завжди він відповідав, що заплатив мільйони доларів податків, а не кілька тисяч (у чому його звинувачували опоненти). А також – що покаже документи, коли прийде час.

  • Ймовірно, тепер, коли суд останньої інстанції зобов'язав Трампа таки показати декларації, цей час таки настав.

Що саме стосовно Трампа розслідує прокуратура Нью-Йорка

Прокурори хотіли б побачити справжні статки Дональда Трампа, і дізнатися більше про діяльність його сімейної компанії з нерухомості Trump Organization. Слідство, яке триває вже понад 2 роки, підозрює, що:

  • В організації Трампа проводили чимало прихованих грошових виплат (наприклад, порноактрисі Стормі Деніелс та ексмоделі Playboy Карен Макдугал, які начебто мали з Трампом сексуальні контакти).
  • А ще у роботі Trump Organization є ознаки банківського, податкового і страхового шахрайства та фальсифікації ділової документації.

Зауважимо, декларації Трампа навряд чи опублікують для громадськості. Але надання їх прокуратурі дасть змогу викликати 45 президента США до суду у справах про фінансові махінації, чого він вдало уникав багато років.

Розгортання справи цікавить багатьох американців, адже Трамп має чимало прихильників, і все ще міркує, чи не взяти участь у президентських виборах 2024 року.

Радимо подивитися Трамп і Ку-Клукс-клан: що об'єднує експрезидента і жорстоку расистську організацію