Адміністрація Президента і сам Петро Олексійович поступово втрачають слух. Спочатку в АП перестали чути громадян, потім експертів, потім – не втримаюсь, щоб не нагадати – гуркіт пожежі в одеському дитячому таборі.

А нині і в міжнародних комунікаціях слух поступово зникає. Ні, слова типу "безвіз", "кредити", "допомога" ідентифікують. А ось словосполучення "антикорупційний суд" ну не чують і все. Це при тому, що від традиційних для міжнародної політики натяків і загальних фраз вже всі відійшли.

Вони раніше може й справді були якісь туманні. Інколи дипломати так формулюють, що й не розумієш, це зараз черговий кредит дадуть чи нафіг послали.

Читайте також: Про вибухи у Калинівці, або БДСМ-оргія з піротехнічним шоу та бійкою дошками

Дозвольте зацитувати фрагмент інтерв'ю посла США в якому йдеться про антикорупційний суд: "В Україні має бути створений антикорупційний суд". Створений, до речі, згідно українського ж законодавства.

Хммм… я навіть не знаю, про що б могла говорити пані посол. Мабуть, про те, що в Україні має бути створений антикорупційний суд. Або про необхідність створення антикорупційного суду. Стільки варіантів, спробуй здогадайся.

Так як зараз частина глядачів скипає, чого це ми маємо слухати американського посла, то я нагадаю, що йдеться про створення антикорупційного суду згідно з українським законодавством. Особисто пані послу він нафіг не вперся. Вона громадянка країни, в якій немає спеціального антикорупційного суду, тому що кожен суд в принципі є антикорупційним. І немає сенсу забивати сваї, щоб звести щось пристойне посеред болота, яким є українська судова система.

І яким очевидно залишиться, тому що оновлений Верховний Суд, конкурс до якого проводили рік, з цього болота не надто видряпався. Серед переможців багаторівневого складного конкурсу кожен четвертий пройшов з негативною оцінкою Громадської ради. Людей, які не працювали в судовій системі – ну там науковці, адвокати, викладачі, – мінімум.

Читайте також: Одне розчарування: як зрозуміти логіку президента

Доки Адміністрація Президента переконує про 98% оновлення, до Верховного Суду потрапив такий видатний діяч, як Богдан Львов. Нормальний суддя з годинником за сотку доларів. Суддя, що проходить у справі про вплив на систему розподілу справ між суддями та справі про хабар на півмільйона доларів.

Та він з такими компетенціями ще той Верховний Суд очолить.

Судді, які забороняли Майдан, нормально зайшли до післямайданного Верховного Суду. Чому ні. Є в цих результатах конкурсу й іронія. Визнали кльовими хлопцями і пропустили до Верховного Суду суддів, які кілька років тому підтвердили обґрунтованість вироку Юрію Луценку. Ну тоді, коли він сидів через політичні – чи вже ні – переслідування.

Жодних заяв нинішній генпрокурор з цього приводу поки що не зробив. А було б цікаво почути, що "президентський генпрокурор" думає про такий фінал палко підтриманого АП конкурсу. Тому що за логікою АП в нас генпрокурором є злочинець, а не жертва переслідувань.

Читайте також: У Запорізькій обладміністрації вирішили оздоровити лисиць на 154 мільйони гривень

Нє, ну АП таке якраз і згодиться, але суто по-людські Луценку мало б бути образливо. Я прям уявляю, приходить Луценко до президента і каже: "Петро Олексійович, там до Верховного Суду пройшли судді, які мене садили. Це ж неподобство". А Порошенко йому: "Вибач, Юра. Дуже незручно вийшли, але мої політтехнологи вже сказали, що конкурс хороший. А я людина слова. Політтехнолога. Тому ми чекатимемо на тебе. До речі, камеру вже прибрали, книжок привезли".

Залюбки б подивився на такий діалог. Але поки що нам всім дістається лише публічний Порошенко, який стібеться над антикорупціними судами. "Чи є у Франції антикорупційний суд? – питає Порошенко на форумі, – Чи є він в США? Антикорупційний суд це лише для Уганди", – іронізує президент країни, яка в рейтингу економічних свобод не просто нижче Уганди, між нами два розділи. Уганда на 70 країн вище.

Навіщо нам – не Порошенку – антикорупційний суд? А подивіться секунду відео.

Пам'ятаєте справу, яка нам народила мем "Я від Кононенко». Це коли до тодішнього міністра економіки прийшов якийсь чорт і сказав: "Я від Кононенка. Призначте мене, це узгоджено". Це був, до речі, не перший такий епізод. Абромавічус про це повідомив публічно і зараз судиться з другом президента.

Так ось, суддя не хоче розглядати листи Кононенка з пропозиціями керівників держпідприємств. Тому що адреса електронної пошти Кононенка не перекладена українською.

Адреса. Електронної пошти. На англійській. Судді не зрозуміла.

Навіщо їм антикорупційний суд? Щоб судді раптом почали розуміти kononenko@ без перекладу?