Завдяки допису у соціальній мережі до дому неповнолітньої дитини терміново приїхали поліцейські, представники соцслужб, психологи та лікарі. Вони вилучили з родини Анну-Марію, а на її маму тепер чекає суд.

До теми Дитина сама просила забрати її: все про скандал з найстаршою матір'ю України

Судові засідання можуть пройти у травні

Після вилучення дитини в Управлінні у справах дітей Чернігівської міської ради повідомили, що готують позов до суду на Підвербну-старшу. Згідно з даними офіційного ресурсу "Судова влада України", уже було призначено склад суду одразу у трьох справах.

Розглядатимуться вони стосовно:

  • невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей,
  • вчинення домашнього насильства,
  • відібрання малолітньої дитини.

При цьому дати розгляду двох із трьох справ уже заплановані. За словами представниці Новозаводського райсуду Чернігова Тетяни Андрушко, вони можуть пройти 5 та 9 травня.

Однак наразі неможливо спрогнозувати, якими можуть бути рішення суду. Прогнозувати не беруться й чернігівські посадовці. Проте вони підкреслюють, що до рішення суду дитину матері не віддадуть. Зараз Анна-Марія перебуває у дитячій лікарні Чернігова, де лікарі проводять плановий медичний огляд.

Не перший суд Валентини Підвербної

Варто зазначити, що це не перший випадок, коли Валентину Підвербну притягають до суду. Минулого разу, у листопаді 2022 року, правоохоронці склали на літню маму Анни-Марії два адміністративних протоколи. Вони, як й сьогодні, стосувалися невиконання батьківських обов'язків та психологічного насильства.

Проте тоді судді Новозаводського суду Чернігова не побачили у діях жінки складу адміністративного правопорушення. Дитина тоді залишилася жити з матір'ю.

Сьогодні ж 12-річна Анна Марія категорично відмовляється повертатись додому. Натомість якщо її таки повернуть додому, то вона заявила, що вчинить самогубство.

Якщо я повернусь до матері – я вчиню самогубство. Скажіть мені, будь ласка, ви вважаєте нормальним виривати поролон з бюстгальтера? Перелік ненормальних речей, які робила моя мати дуже великий,
– підкреслила дитина.

Натомість хейтерам Анна-Марія порекомендувала спершу пожити з жінкою, а лише потім робити висновки щодо поведінки дівчинки.