Про це повідомляє "Укрінформ".

Напередодні у МОЗ заявили, що відсторонили Катерину Амосову від виконання обов'язків ректора НМУ імені Богомольця. Причиною відсторонення стало те, що студенти стоматологічного факультету не змогли скласти обов'язковий для продовження навчання іспит "Крок 1. Стоматологія", який відбувається 20 лютого.

"Це спокійний нормальний процес, бо був зрив навчального року. Пані Амосова підписала контракт, згідно з яким вона забезпечує організацію цього іспиту, бо це частина навчального процесу. Вона не могла виконати це, і ми відсторонили її від виконання обов'язків, як це й прописано у контракті", – пояснила Супрун.

Читайте також: Адвокати Амосової оскаржать відсторонення її від роботи

Ми маємо відсторонити її, коли йде перевірка, і ми так і зробити. Ми хочемо спокійно зайти та дізнатися, що відбувається. Тут немає ніяких атак чи підводних каменів,
– додала в. о. міністра.

Супрун нагадала, що офіційною причиною відсторонення Амосової є саме зрив ліцензійного іспиту для студентів-стоматологів "Крок 1. Стоматологія".

"Ми, щоб зробити перевірки, чому це (іспит) не відбулося, бо є звинувачення однієї зі сторін, відсторонили від обов'язків ректора. Щоб об'єктивно розібратися із тим, що відбулося", – наголосила очільниця МОЗ.

До слова, 20 лютого у Києві незгідні з відстороненням Амосової студенти Національного медуніверситету імені Богомольця заблокували вхід до навчального закладу для новопризначеного виконувача обов'язків ректора Михайла Захараша.

Хто така Катерина Амосова? Науковець у галузі кардіології, член-кореспондент Національної академії медичних наук, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки. Із 16 червня 2014 року Амосова є ректором НМУ імені О. О. Богомольця. До слова, Катерина Амосова є донькою відомого академіка НАН і АМН України Миколи Амосова.