Українська делегація в ТКГ повідомила, що Росія знову не взяла участь у позачерговому засіданні. Його на 11:00 19 лютого скликали з ініціативи координатора ОБСЄ в групі з метою термінового обговорення безпекової ситуації.

Читайте також Росія хоче зробити віртуальну загрозу, – Гармаш про "евакуацію" у Донецьку

Росія знову проігнорувала засідання ТКГ

В українській делегації зазначили, що така позиція Москви викликає подив. Адже політичні радники лідерів країн нормандського формату у спільній заяві 26 січня підтримали безумовне дотримання режиму припинення вогню, попри розбіжності щодо інших питань імплементації мінських домовленостей.

Вважаємо, що неучасть Росії свідчить про її свідомий намір продовжувати нагнітання ситуації,
– наголосили в делегації України.

Там додали, що блокування роботи ТКГ державою-агресоркою ставить під сумнів щирість заяв керівництва Росії про відданість виконанню мінських домовленостей та відсутність агресивних намірів щодо України.

Крім того, "деградація безпеки вздовж усієї лінії розмежування та провокаційні заяви й дії на непідконтрольних територіях викликають суттєву стурбованість".

Українська сторона також звернула увагу, що все це відбувається під час Мюнхенської конференції, коли увага усієї світової спільноти сконцентрована на питаннях безпеки у Східній Європі.

Україна запевнила координатора ОБСЄ у відсутності планів наступу

Під час консультацій із координатором ОБСЄ в ТКГ українська сторона заявила про відсутність будь-яких планів щодо проведення наступальної операції. На підтвердження навели такі факти:

  • Збройні сили України перебувають на своїх позиціях в районі проведення Операції об'єднаних сил,
  • ротацій підрозділів ЗСУ, які могли б викликати стурбованість, не проводять,
  • ударні угрупування не створюються,
  • техніка та озброєння Збройних сил, відведені згідно з мінськими домовленостями, перебувають у встановлених районах і відкриті для контролю з боку ОБСЄ,
  • кількість підрозділів ЗСУ, які перебувають у районі проведення ООС, не збільшена і не перевищує ту, яка була станом на 22 грудня 2021 року,
  • українська армія чітко дотримується заходів з посилення режиму припинення вогню.

До теми – окупанти обстрілюють житлові будинки: дивіться відео

Уривок з допису української делегації у ТКГ:

Українська делегація в Тристоронній контактній групі (ТКГ) повідомляє, що сьогодні Російська Федерація знову не взяла участь у позачерговому засіданні ТКГ, скликаному на 11 годину 19 лютого 2022 року з ініціативи Координатора ОБСЄ в ТКГ з метою термінового обговорення безпекової ситуації.
Така позиція Російської Федерації викликає подив, адже політичні радники лідерів країн нормандського формату у спільній заяві 26 січня 2022 року підтримали безумовне дотримання режиму припинення вогню та повну відданість заходам із посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року, попри розбіжності щодо інших питань імплементації Мінських домовленостей.
Вважаємо, що неучасть Російської Федерації свідчить про її свідомий намір продовжувати нагнітання ситуації, а блокування роботи ТКГ ставить під сумнів щирість заяв керівництва Російської Федерації про відданість виконанню Мінських домовленостей та відсутність агресивних намірів щодо України.
Деградація безпеки вздовж усієї лінії розмежування та провокаційні заяви та дії на непідконтрольних територіях викликають суттєву стурбованість української сторони.