Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, зауваживши, що, найімовірніше, удар вдалося завдати ракетами ATACMS з дальністю ураження у 300 кілометрів.

Дивіться також Курс на довгу війну та баланс між "вежами Кремля": для чого Путіну Бєлоусов і що буде з Шойгу

Що розташоване в Бельбеку

Як наголосив Світан, Бельбек – один з основних аеродромів для окупантів в Криму. Вони розміщують там велику кількість літаків.

Свого часу там розміщували Су-25, Су-27, Су-30, МіГ-29, МіГ-31 тощо. Там є близько трьох десятків різних літаків. Звісно, там також є системи протиповітряної оборони,
– зазначив Світан.

Важливо, що певна кількість літаків явно була пошкоджена. Їх важко вкрити від касетних боєприпасів, якщо вони розміщені просто неба.За фотографіями знищених пускових установок важко визначити, по якому саме ЗРК вдалося знищити. Це може бути і С-300, і С-400.

Що таке С-400? Це добре "помальований" С-300. Пускові установки до С-300 та С-400 майже однакові. Загалом будь-який ЗРК складається з радіолокаційної станції, пускової установки з ракетами, систем управління у командній машині тощо. В С-300 та С-400 ці машини розосереджені, але вони не сховаються від касетного ATACMS,
– підкреслив Світан.

Вибухи в Бельбеку: коротко

  • В ніч на 15 травня в тимчасово окупованому Криму лунали вибухи. Окупанти скаржилися на удари ATACMS по аеродрому Бельбек.
  • Вибухи лунали незадовго до другої години ночі. Згодом на аеродромі утворилося три осередки вогнищ на місці злітної смуги та стоянки літаків.
  • За даними ЗМІ, у Бельбеку розташований 38 винищувальний авіаційний полк окупантів. До прикладу, згідно із супутниковими знімками 31 березні там було розміщено 24 літаки та 6 гелікоптерів.