Спершу повідомлялося про те, що у тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області вранці пролунав вибух. Згодом стало відомо, що у місті підірвали одну з організаторок російських псевдовиборів.

Дивіться також Майдан-3, ІПСО 1917 року та легітимність Зеленського: як Росія розхитуватиме Україну у 2024

У ГУР підтвердили смерть Самойленко

За даними розвідки, у тимчасово окупованому Бердянську була ліквідована колаборантка Самойленко Світлана Володимирівна. Вона організовувала псевдовибори Путіна на окупованих територіях Запорізької області.

Повідомляється, що ще після поневолення міста у 2022 році жінка добровільно пішла на співпрацю із загарбниками та отримала місце у російській окупаційній адміністрації.

Ба більше, так званий воєнний комендант Бердянська полковник збройних сил Росії Бардін "призначив" Світлану Самойленко на посаду "заступника мера з питань економіки, агросектору та фінансів".

У межах підготовки до псевдовиборів Путіна Світлана Самойленко прагнула вислужитись перед московитами: залякувала та тероризувала бердянців, примушуючи їх брати участь у незаконному фейковому голосуванні,
– йдеться у повідомленні ГУР.

Крім того, чоловік та повнолітній син жінки також служать російським окупантам.

В українській розвідці зазначили, що за фактом співпраці Самойленко з російською окупаційною армією правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею про колабораційну діяльність.

Що відомо про вибух у Бердянську: коротко

  • Інцидент трапився в мікрорайоні Колонія тимчасово окупованого Бердянська. За словами начальниці Бердянської міської військової адміністрації Вікторії Галіціної, підірвали прихильницю окупантів на вулиці Герцена, 117.
  • Російські загарбники підтвердили попередню версію вибуху – в тимчасово окупованому Бердянську підірвали машину їхньої пособниці, яка була членом виборчої комісії "з правом вирішального голосу".
  • До речі, її син – Микита Самойленко – був прибиральником, проте після окупації отримав "посаду" в "адміністрації" окупантів. Він активно підтримував росіян, відзначився публічними виступами та став широко відомим.
  • Раніше Росія вирішила проводити вибори Владіміра Путіна й на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема, окупанти вже провели першу хвилю так званих "дострокових виборів президента", а друга стартує 15 березня.