Речник Одеської військової адміністрації Сергій Братчук в ефірі телемарафону розповів, що дві аварійні ситуації в області пов'язані з попередніми влучаннями росіян в об'єкти критичної інфраструктури. За словами Братчука, це наслідки атак 10 грудня та 26 січня, інформує 24 Канал.

Зауважте Одеса – без світла: все, що відомо про масштабну аварію в регіоні

Яка ситуація зі світлом на Одещині

Фахівці Міненергетики говорять про порушення технологічних процесів. Хоч, на думку речника, вони пов'язані з ворожими ударами.

Звичайно, цілодобово електроенергії немає. Наразі (станом на 7:40 5 лютого – 24 Канал) хоча б по декілька годин світло доходить до споживачів,
– розповів Сергій Братчук.

За його словами, є критичні ситуації, екстрені вимкнення, аварійні вимкнення. І влада реагує на ці критичні ситуації.

Речник Одеської військової адміністрації також зауважив, що:

  • критична інфраструктура має світло;
  • великі котельні підключені, у менших – ще ведуть роботи;
  • лікарні та пологові будинки працюють.

За його словами, у місці його перебування світло було 1,5 години з 14.

Ситуація змінюється дуже динамічно – вчора (4 лютого – 24 Канал) пів мільйона людей з Одеси та Одеського району найбільше постраждали від цієї аварії. Ми зараз говоримо про те, що перекидаються певні потужності від деяких інших територіальних громад,
– заявив Братчук.

За його словами, це роблять для того, збалансувати мережеву систему. Сергій Братчук закликав людей поставитись до ситуації з розумінням.

Яка ситуація зі світлом на Одещині

  • Внаслідок двох аварій частина Одещини залишилась без світла. Внаслідок першої ще 3 лютого без світла були Малиновський, Приморський, Суворівський та частина Одеського району.
  • Станом на ранок 4 лютого без світла залишились пів мільйона людей. У цей же день прем'єр Денис Шмигаль доручив утворити цілодобовий урядовий штаб на чолі з міністром енергетики, в який увійдуть виконувач обов'язків глави МВС, голови ДСНС та ОВА, керівник Укренерго тощо.
  • Ситуацію на Одещині погіршив і той факт, що у регіоні морозна погода – мінус 2 градуси та падав сніг. На щастя, ввечері 4 лютого критичну інфраструктуру вдалось під'єднати до електрики.
  • Проте енергетики пояснили, що суттєві обмеження світла у людей будуть ще протягом найближчих днів.