Відомі політики закликали світ підтримати Україну в боротьбі. Відповідні звернення політиків транслювали в ефірі загальнонаціонального телемарафону 29 травня – на 95 день повномасштабної війни.

Зауважте Єфросиніна назвала суму, яку зібрали на Save Ukraine, і пообіцяла не дати Європі спати спокійно

У Лондоні переконані, що Україна вистоїть

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив про безперервну підтримку українського народу. Адже Україна просить тільки одного – хоче жити в мирі та свободі на своїй землі.

Справедливо додав, що це право кожної нації. Ті, хто вірять у те, що це так, мають виступити єдиним фронтом проти путінської агресії.

Ми стоїмо пліч-о-пліч з нашими українськими друзями від самого початку цієї війни. Ми надаємо все потрібне обладнання,
– заявив Борис Джонсон.

Зокрема й для того, щоб відбивати загрозу з моря, Javelin на суходолі. Прем'єр запевнив: "Україна вистоїть, Британія допоможе".

Країни Балтії закликали до підтримки Україну

Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що через 3 місяці путінської геноцидної війни питання залишається те саме – треба підтримувати Україну й надалі.

Це означає більше військової, гуманітарної та економічної підтримки Україні, більше санкцій проти агресора. Нам треба зробити так, щоб агресор платив за кожну кулю, за кожен зруйнований будинок чи міст,
– запевнила прем'єрка Естонії.

Кая Каллас пригадала, що Україна обрала європейську дорогу й тепер б'ється за кожну її сходинку. Завершила промову політикиня словами "Слава Україні".

Президент Литви Ґітанас Науседа підкреслив, що режим Путіна нападає не лише на Україну. А й на увесь вільний демократичний світ. "Відбити наступ цієї руйнівної сили – це наш спільний обов'язок. Допоки не пізно", – наголосив політик. Латвійський лідер Егілс Левітс зазначив, що вірить у те, що Україні допоможе кожна добра думка й дія. Мовляв, це арифметика гідності та людяності. "Ми тут не маємо сумніву, що Україна переможе ворога", – зазначив він.

Звернення інших іноземних політиків

Представник Сенату Таїланду висловив співчуття через жертви серед цивільних громадян. Колумбійський президент Іван Дуке Маркес наголосив, що його країна засуджує російське вторгнення, через яке гинуть люди. "Ми маємо висловитися одностайно й голосно, що ми стоїмо за Україну", – наголосив він. Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі привітав українців з нагоди дня Києва. Він побажав, щоб їм щастило і щоб настала перемога.

Грузія підтримує Україну та український народ,
– заявив грузинський політик.

Прем'єр-міністр Північної Македонії Димитар Ковачевський підкреслив, що Україну слід визнати європейською країною. Він наголосив, що російська агресія проти України була неспровокованою й нічим не викликаною, й водночас висловив підтримку нашій державі. Про підтримку українського суверенітету говорив й глава хорватського уряду Андрей Пленкович.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте також зазначив, що Україну та її право оборонятися підтримують в Амстердамі. "Ми з вами разом у цій боротьбі, будемо і далі вас підтримувати", – запевнив він. Його колега, ірландський прем'єр Міхал Мартін, запевнив, що його країна буде з Україною стільки, скільки треба. "Аж поки не скінчиться ця аморальна війна і не відбудується суверенна вільна Україна. Ми чекаємо дня, коли вона займе своєї заслужене місце у нашій європейській родині", – підсумував політик.

Окрім того, до світу звернувся канцлер Німеччини Олаф Шольц. Він заявив, що Володимир Путін не переможе у війні, яку він почав проти України.

Ми разом з вами – думками та серцями,
– пояснив Шольц.

Політик запевнив, що Німеччина прийняла майже 800 тисяч біженців з України. Також він пояснив, що Німеччина разом з друзями та партнерами надає допомогу, аби українська економіка не зазнала колапсу, надсилає зброю, щоб українці боронили себе.

Австрійський канцлер Карл Негаммер також виголосив солідарність з українським народом. "Ви переживаєте жахи війни. Я на власні очі жахи, скоєні у Бучі", – зауважив він. Нова президентка Угорщини Каталіна Новак закликала до розслідування злочинів проти України. "Ми хочемо тільки миру. Чим швидше, тим краще", – пояснила політикиня.

Коротко про телемарафон Save Ukraine

  • Телемарафон Save Ukraine вдруге відбувся 29 травня біля Бранденбурзьких воріт у Німеччині.
  • Під час марафону виступали відомі українські зірки "Океан Ельзи", The Hardkiss, MONATIK, ONUKA, Тіна Кароль, Kalush Orchestra. Також підтримати Україну під час марафону закликали високопосадовців з багатьох країн світу.
  • Гроші, які люди пожертвують під час марафону, підуть на закупівлю медобладнання для лікарень.
  • Варто пригадати, що перши марафон Save Ukraine відбувся у Варшаві. Тоді телемарафон переглянули понад 80 мільйонів глядачів – від Австралії до Канади. Вони відправили на допомогу Україні 40 мільйонів гривень.

Дивіться також – ЗМІ повідомили, що Путін мертвий, але Кремль замінив його двійником: відео