Про це Марчук розповів в інтерв’ю виданню "Апостроф".

В Україні дуже багато свободи, але то трохи не та свобода, що потрібна. Я жив у Америці, в арабських країнах. Усюди, де я жив, я не порушував законів, хоч і не знав їх. Просто жив так, як я живу. В Україні – беззаконня, повна анархія. Та свобода, яка є в нас – то негатив. У нас є свобода слова, але є і безкарність та свавілля,
– висловив переконання художник.

Читайте також: Зробили з України смітник, – художник Іван Марчук дав нове резонансне інтерв’ю

Марчук також наголосив, що людині набагато приємніше робити зло, ніж добро.

Він також пригадав одне зі своїх інтерв’ю, в якому заявив про те, що хоче покинути Україну, і на яке навалилася хвиля критики.

"Колись сказав, що хочу звідси поїхати, і то широко розійшлося, і всі почали мені казати: як же так? І я собі подумав: хіба можна цих людей покинути? Я потрібен цим людям. У мене є образа не на людей, а на державу. Я завойовую світ, Азію, Європу і Африку, і жодна газета у нас про це не пише. Розумієте, наскільки я тут не потрібен?", – поставив риторичне запитання художник.

Хто такий Іван Марчук? Український живописець, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Шевченка. Почесний громадянин Тернополя і Києва. 2007 року потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності, який уклала британська газета "Дейлі телеграф". Доробок митця налічує близько 5000 творів. Провів понад 120 персональних і близько 50 колективних виставок.

До 1988 року Спілка художників офіційно не визнавала творчість Івана Марчука, хоча він мав понад 15 експозицій у різних містах колишнього СРСР. І лише 1988 року його прийняли до Спілки художників України.