Половину Сєвєродонецька контролюють ЗСУ

Про це повідомив керівник Луганської ОВА Сергій Гайдай, наголосивши, що бої за Сєвєродонецьк тривають, а за останні два дні ЗСУ вдалось відкинути росіян від міста.

Увага Штурм Сєвєродонецька та спроби оточити ЗСУ на Сході: карта бойових дій станом на 5 червня

За останні дні нашим захисникам вдалось посунути їх, відтак місто, можна сказати, поділене на дві частини, але навпіл, не так, як було раніше. Тому й обстріли посилились. Вони просто знищують всю територію, яку контролюють ЗСУ,
– зазначив Гайдай.

ЗСУ зможе відбити місто

Гайдай вважає, що ЗСУ мають можливості відбити місто у російської армії. За його словами, це не матиме стратегічного значення, але може позначитись на моральному дусі української армії та деморалізації окупантів.

За словами очільника Луганської ОВА, росіяни самі повірили у свою брехню про взяття Сєвєродонецька, і не очікували такого спротиву.

Відтак, російська армія втратила величезну кількість особового складу, ЗСУ взяли у полон 8 росіян.

Усі резерви ворожої армії наразі спрямовані на захоплення Сєвєродонецька й траси Лисичанськ – Бахмут аби виконати до 10 червня завдання російського генерала Дворнікова,
– додав Гайдай.

Сьогодні вночі росіяни розстріляли гуманітарний штаб – військові зафіксували понад 30 прильотів. Будівлю повністю зруйновано.

Ситуація у Сєвєродонецьку коротко:

  • росіяни контролювали 70 % Сєвєродонецька, однак упродовж двох днів їх відкинуто, місто поділено навпіл;
  • ворог втратив величезну кількість особового складу, в полоні 8 росіян;
  • усі резерви російської армії спрямовані на захоплення Сєвєродонецька і траси Лисичанськ – Бахмут;
  • вночі близько 30 снарядів влучили в будівлю гуманітарного штабу в Лисичанську.

Успішна контратака в Сєвєродонецьку

Україні дійсно вдалось провести успішну контратаку в Сєвєродонецьку. Зокрема, це підтвердила і британська розвідка. Британці також наголосили, що це могло призупинити оперативний успіх росіян, якого їм вдалось досягнути раніше.

В Інституті вивчення війни теж зауважили, що українські військові успішно діють в Луганській області. Вони назвали вдалими військові рішення українських захисників щодо Сєвєродонецька.

Тож, ЗСУ дійсно вдається гальмувати противника та максимально затримувати його наступ.

Цікаво – у МВС вважають, що відбити Донбас без заходу на територію РФ дуже важко: дивіться відео