Відповідні дані оприлюднило Міністерство оборони Великої Британії. Успішна контратака відбулась протягом останніх 24 годин.

Варто прочитати Вже 31 150 мертвих окупантів і тисячі зруйнованої техніки: втрати ворога станом на 5 червня

У Сєвєродонецьку росіяни сконцентрували максимальну потужність

Британська розвідка зазначає, що Сєвєродонецьк – "спірне" місто. Певного успіху тут російські війська досягли через максимальне зосередження бойових підрозділів. Тож тут у росіян – велика вогнева потужність.

До складу окупантів входять мобілізовані з квазіреспублік

Разом з тим, зазначили у розвідці, до складу окупаційних військ у цьому регіоні входять мобілізовані з республіки луганських бойовиків. У цих "вояків" – погана зброя і захист, а також низький професійний рівень, якщо порівнювати з представниками російської армії.

Держава-агресорка вже не вперше використовує погано оснащені сили для розчистки міст. Ця тактика була застосована в Сирії і тоді росіяни посилали вперед корпуси сирійської армії.

Читайте також Окупанти застосували фосфорні боєприпаси на Харківщині

В Інституті вивчення війни відзначили успіхи ЗСУ

В Інституті вивчення війни зауважили, що українські військові успішно діють в Луганській області. Зокрема, вдалими є військові рішення щодо Сєвєродонецька. Українським бійцям вдається гальмувати противника та максимально затримувати його наступ.

Яка ситуація на фронті на Сході: дані Генштабу

  • Українські військові підтвердили, що росіяни докладають зусиль, аби взяти в оточення наші сили в Сєвєродонецьку та Лисичанську.
  • Наразі вороги контролюють східну частину Сєвєродонецька.
  • Також загарбники хочуть наступати в напрямку Миколаївка – Ниркове, аби здобути панівні висоти.
  • На Лиманському напрямку окупанти просуваються у бік Святогірська, а на Слов'янському напрямку загарбники завершили перегрупування.
  • На Бахмутському напрямку раніше зазнали великих втрат, отож сюди перекидають додаткову техніку.
  • Також Генштаб спростував фейки російської пропаганди. Окупанти запевняли, що "контрнаступ українців в Сєвєродонецьку" провалився і, мовляв, українці відійшли аж до Лисичанська.
  • У Генштабі зауважили, що в контрнаступ у місті не йшли, там досі тривають вуличні бої. Українські оборонці завдають великих втрат силам противника.

Радимо переглянути: український Генштаб про ситуацію на фронті