Про це свідчать дані фахівців з Інституту вивчення війни (ISW) станом на 4 червня.

Важливо Частину жителів Сєвєродонецька окупанти примусово вивезли на захоплені території

Українці стримують росіян на Луганщині

За даними експертів з ISW, українські воїни здійснюють успішні контратаки у Сєвєродонецьку та вдало обороняють західний берег Сіверського Дінця.

Водночас ще 3 червня українські захисники відбивали наступи Росії на Сєвєродонецьк і активно перешкоджають просуванню Росії на Лисичанськ з південного заходу.

Росія не захопить Луганську область

Голова Луганської ОДА Сергій Гайдай 3 червня не погодився з прогнозом Міноборони Великої Британії про те, що російські війська захоплять решту 10% області протягом наступних двох тижнів, стверджуючи, що українські сили мають достатньо підкріплень та техніки для подальших контратак і захисту своїх позицій.

Гайдай зазначив, що російські війська помилково вірять у власні успіхи, дозволяючи українським захисникам завдати значних втрат нічого не підозрюючим кадировським підрозділам.

Хоча російські сили все ще можуть захопити Сєвєродонецьк і Лисичанськ, українська оборона залишається міцною. Російські військові зосередили всі свої доступні ресурси на цій єдиній битві, щоб отримати лише скромні досягнення,
– цитує Гайдая ISW.

Натомість українські військові, навпаки, зберігають гнучкість та впевненість, щоб не тільки проводити локалізовані контратаки в інших місцях України (наприклад, на північ від Херсона), але й проводити ефективні контратаки у Сєвєродонецьку. Завдяки цьому ЗСУ змогли відбити 20% міста за останні 24 години.

Яка ситуація у Сєвєродонецьку

Ще наприкінці травня російські загарбники почали активно наступати на Сєвєродонецьк. Станом на вечір 1 червня їм вдалося захопили приблизно 80% міста.

Однак вже 2 червня радник керівника Офісу Президента Олексій Арестович заявив, що українські військові провели вдалу операцію у Сєвєродонецьку, нібито "здавши" місто. Тепер вони активно нищать там російських окупантів.

У МВС заявили, що відбити Донбас без заходу на територію РФ дуже важко: дивіться відео