Ключове завдання талібів – це взяти під контроль Кабул. Таку думку в ефірі програми WTF на 24 каналі висловив директор Інституту близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

До теми В Афганістані урядові війська ліквідували 6 бойовиків Талібану, які закладали міни

"Наразі сил у Талібану для взяття столиці (Афганістану – 24 канал) немає", – сказав Ігор Семиволос.

Це означає, що при вдаваній швидкості захоплення районів, кардинальних змін найближчим часом не передбачається. Тобто в перспективі, що уряд Афганістану залишитись під контролем столицю. Проте не варто забувати, що в конфлікт може втрутитись Туреччина.

Росія може посилити військову присутність в Афганістані

За словами директора Інституту близькосхідних досліджень, Афганістан для Росії з одного боку залишався проблемним регіоном, з іншого – США закривали ключові больові точки, що дозволило росіянам мінімізувати свою військову присутність в цьому регіоні.

Ситуація змінюється, Росія змушена буде посилити свою присутність. М'якої сили недостатньо для того, щоб контролювати й убезпечити себе від проникнення ісламістів в Центральну Азію,
– зазначив Ігор Семиволос.

Водночас Центральну Азію розглядають як зону підвищених інтересів Росії. Проте росіяни навряд чи хотіли б повторити знов історію – врятувати ситуацію й розв'язати внутрішньоафганський конфлікт через зовнішню інтервенцію неможливо.

Ігор Семиволос про ймовірність взяття Кабула: дивіться відео

Захоплення територій Афганістану: коротко

  • Афганістан зіткнувся з масштабним наступом на свої території терористичної організації "Талібан".
  • Через це Сполучені Штати можуть уповільнити виведення своїх військ з Афганістану, що почали робити з квітня 2021 року.
  • Талібан захопив понад 70 районів Афганістану з початку виведення очолюваних США сил. Водночас урядовим силам таки вдалося повернути кілька з них під свій контроль.