Бойовики відмовлялись звільнити людей, яких хотіли евакуювати українці. Також таліби щоразу змінювали умови для евакуації. Ба більше, вони навіть пригрозили відібрати літак.

До теми З Афганістану хочуть виїхати ще близько 100 українців, – МЗС

Таліби гарантували українцям, що перешкод не буде

Ще перед посадкою 16 вересня "Талібан" гарантував українській стороні, що літак без проблем приземлиться в Кабулі та евакуйовані без перешкод потраплять на борт. Вся процедура мала зайняти кілька годин, а натомість тривала 7 днів.

Українці категорично відмовились визнавати владу талібів

Аби повернутись на територію України з 96 врятованими афганцями, українцям довелось провести кілька переговорів з талібами. Однією з перших умов бойовиків начебто було письмове визнання українським урядом "Ісламського Емірату Афганістан". Українці це робити категорично відмовились.

Літак довелось повернутись в Київ, поки тривали перемовини і повернутись на афганську територію вже 19 вересня.

Рятувальна місія майже зірвалася, коли співробітники служби безпеки в аеропорту заявили, що літак повинен був вилетіти через 30 хвилин без евакуйованих, інакше буде конфіскований,
– пишуть у The New York Times.

Читайте також Талібам заборонили робити селфі, мати довге волосся і взувати білі кросівки

Наразі невідомо, як саме знайшли вихід з глухого кута. Припускають, що українській стороні допомогла Туреччина, Пакистан та Катар.

Що відомо про останню евакуацію з Афганістану, яку провела Україна:

  • Останній борт з евакуйованими з Афганістану прибув до "Борисполя" ввечері 23 вересня.
  • До Києва прибули 96 осіб. Серед них – українські громадяни, люди, у яких є посвідка на проживання в Україні та студенти, про евакуацію яких просили Канада та Ватикан.
  • Загалом Україна вивезла з Афганістану близько 600 осіб.
  • У МЗС кажуть, що покинути афганську територію хочуть ще близько 100 українців.