Таку заяву зробив представник "Талібану" Забіхула Муджахід. Ймовірно, саме він стане міністром інформації та культури в уряді бойовиків.

Читайте також Як зміниться спорт в Афганістані при талібах: без жінок та з крикетом

Муджахід наголосив, що музика – заборонена в ісламі. Водночас запевнив, що таліби нібито не хочуть тиснути на людей у цьому питанні. Натомість бойовики сподіваються, що зможуть переконати людей добровільно дотримуватися правил.

Крім цього, він сподівається, що режиму вдасться встановити хороші відносини з іншими країнами світу й співпрацювати у боротьбі з тероризмом та скорочення кількості біженців на Захід.

Що відомо про жорстокі правила талібів

  • Коли "Таліби" були при владі в Афганістані у 1996 – 2 001 роках, багато заборон стосувалися лише жінок. Їм не дозволяли працювати, виходити з дому без супроводу чоловіка. Крім цього, змушували закривати все тіло – носити бурку або паранджу.
  • Після захоплення країни у 2021 році бойовики стверджували, що замість одягу, який закриває все тіло, дозволять афганкам носити лише хустки. Також обіцяли, що жінки зможуть навчатися у вищих навчальних закладах й влаштовуватися на роботу.
  • Втім, на ділі все відбувається не зовсім не так. Нещодавно телеведуча афганського державного телеканалу RTA Pushto заявила, що її на відміну від колег-чоловік не впускають на робоче місце. Мовляв, "система змінилася".
  • Водночас таліби заборонили вивозити долари з Афганістану, а також антикваріат. Тих, хто ж намагатиметься взяти із собою валюту, чекає покарання. Яке саме – бойовики наразі не повідомляли.