Річ у тім, що Джо Байден порівняв Афганістан із Таджикистаном. Мовляв, якби у цій країні евакуювали прихильників США, то люди б там "теж за шасі хапалися".

Дивіться також Байден на мітингу згадав про Трампа і перехрестився: кумедне відео

Як Байден образив Таджикистан

Президент США Джо Байден 11 вересня виступав у Пенсільванії. Він пояснював людям, чому евакуація американців та союзників з Афганістану відбувалася не так гладко, як би хотілося. І в процесі виступу глава Білого дому сказав таке:

Ну от, якби ми були в Таджикистані, приїхали б на C-130 (транспортний літак США – 24 канал) і сказали: "Ми дозволимо, знаєте, усім, хто нам симпатизує, сісти в літак", – то ми б теж побачили там людей, які висять на шасі.

Нагадаємо, фото та відео з евакуацією людей з Кабула в Афганістані облетіли весь світ і шокували громадськість. Мовиться якраз про ті, на яких зображено людей, що тримаються за шасі літака, коли той вже злітав.

Афганістан
Під час евакуації афганці чіплялися за шасі, ризикуючи загинути / Колаж 24 каналу

Таджикистан через посла США передав Байдену ноту протесту

Владу Таджикистану, природно, такі слова Джо Байдена образили. У тамтешнє МЗС викликали посла США, і вручили йому ноту протесту.

  • У ній вказано, що Таджикистан хоче добрих взаємин зі США.
  • Але подібні заяви Байдена "не відповідають духу дружби й партнерства".

Коротко про вихід США з Афганістану

  • Про вивід військ з Афганістану було відомо від початку каденції Байдена. Та коли це сталося, бойовики "Талібану" надзвичайно швидко взяли під контроль практично всю країну.
  • Американців, їх союзників та громадян інших країн довелося екстрено евакуювати. У перші дні налякані люди буквально кидалися на шасі літаків у сподіванні вилетіти з Афганістану.

До слова Зеленський порівняв Україну та Афганістан