Німецький журналіст Юліан Репке зазначив, що бої біля прикордонного міста Шебекіно останніми днями стали найтривалішою та найінтенсивнішою вилазкою РДК та Легіону на територію Росії, пише 24 Канал.

Дивіться також Крим, Буданов та український Бєлгород: чого Путін не побачив на "мапі без України"

Як росіяни вперше використали танк проти путінських сил

По обидва боки застосовується важке озброєння, артилерія, а також уперше – танки. Збройні сили Росії у відповідь використовують реактивні системи залпового вогню і навіть термобаричну зброю,
– заявив журналіст.

Він додав, що справді від бойових дій страждають місцеві жителі. Тому багато з них поспіхом евакуювалися. У цьому контексті Російський добровольчий корпус пояснював, що вони почали отримувати багато звернень – росіяни просять допомогти евакуювати їх з Бєлгородської області. Саме тому, узгодивши це з Україною, бійці запропонували гуманітарний коридор в Україну мирним росіянам.

Важливо Іде бій: РДК показали відео з "рідних просторів", а "Легіон Свободи" – свій танк на Бєлгородщині

Звідки у РДК та Легіону танки

  • Вперше Російський добровольчий корпус та легіон "Свобода Росії" зайшли в Росію 22 травня 2023 року. Вони заявили, що почали операцію у прикордонних районах Бєлгородської області.
  • Згодом бійці заявили про "звільнення" декількох населених пунктів, вже 1 червня – "звільнили" орієнтовно 42 квадратних кілометрів на кордоні, "затрофеїли" зброю та навіть захопили полонених. Зокрема, мовиться про БТР, стрілецьку зброю, секретну документацію.
  • Тож, цілком ймовірно, що танк у Російського добровольчого корпусу також затрофеєний. Окрім цього, радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк пояснював, що РДК та Легіон беруть зброю у воєнторгах. Подоляк сказав: "Путін сам це раніше казав, ми підтверджуємо його слова".