Американка з'явилася на пресконференції у Москві разом із засудженою США шпигункою Марією Бутіною, яка зараз є депутаткою російського парламенту. Тара Рід стверджувала російським пропагандистам, що втекла зі США через погрози смертю.

Що відомо про скандал з Тарою Рід

Під час виступу у Росії Рід назвали "письменницею та публіцисткою". Сама вона відразу ж почала бідкатися, що в Штатах не відчувала себе у безпеці.

"Я просто не хотіла йти додому і опинитися в камері або бути вбитою, що, по суті, є моїми двома варіантами", – заявила вона.

Під час пресконференції Рід кілька разів наголошувала на тому, як їй подобається у Москві, та вибачилася перед росіянами від імені американців.

Мої російські брати і сестри, я зараз шкодую, що американські еліти обирають таку агресивну позицію. Просто знайте, що більшість американських громадян дійсно хочуть бути друзями і сподіваються, що ми зможемо знову мати єдність,
– цинічно заявила вона.

Російська ж шпигунка Бутіна пообіцяла обговорити можливість оформити Рід російський паспорт та повідомила, що прохатиме Путіна про те, щоб він "швидше відстежив її запит на громадянство".

Тим часом на окупованих територіях українців змушують брати російські паспорти

  • З початку війни 2014 року тільки в окупованому Криму Росія переважно примусово паспортизувала понад 2 мільйони українців. Отримати російський паспорт довелося також близько 500 тисячам жителів окупованих частин Луганської та Донецької областей.
  • Якщо ж українці відмовляються оформлювати російське громадянство, в них відбирають житло та просто викидають на вулицю. Про злочини окупантів нещодавно розповіли у Генштабі.
  • В Луганській ж області працівників бюджетних установ окупанти погрожують залишити без зарплат, якщо вони не погодяться взяти громадянство країни-агресорки.