Як мережа аптек "Подорожник" функціонує в умовах війни, що дає команді сили рухатися вперед, а також, як за цей рік змінилася ситуація із кадрами та логістикою, розповів редакції 24 Каналу виконавчий директор компанії Тарас Коляда.

До теми У фармгалузі власні герої, – топменеджер мережі "Подорожник" Тарас Коляда про бізнес

Сьогодні по Україні функціонує 1500 аптек мережі. Розкажіть, як і де з’явилась ювілейна аптека?

Для нас немає різниці, де саме відкривати аптеки, бо кожен українець в місті чи у селі повинен мати доступ до якісної фармопіки. Так само ми не ставили за мету відкрити 1500-ту аптеку в якомусь конкретному населеному пункті. Тому вийшло так, що вона відчинила свої двері для відвідувачів у Києві.

Водночас на звільнених територіях Київської області ми ревідкрили 36 аптек. У понищеній окупантами Бородянці аптека "Подорожник" була першою, що відновила роботу. Ми розуміли свій обов’язок: після всіх жахів, які пережили ці люди, якнайшвидше надавати їм якісну та надійну фармопіку. А зараз цю аптеку ми зробили європейського зразка і оновили формат дизайну, адже дбаємо про комфорт для відвідувачів.

Скільки всього аптек ви ревідкрили на деокупованих територіях і тих, що постраждали від активних бойових дій? З якими проблемами зіштовхуєтесь?

Загалом ми ревідкрили близько 77 аптек і наполегливо працюємо, щоб ця цифра зростала. Знову наші аптеки відкрили свої двері в містах і селах Житомирської, Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Донецької, Дніпропетровської та Миколаївської областей. До того ж у селі міського типу Березнегувате ми ревідкривали аптеку двічі, бо вона повторно постраждала від атак ворога.

Основні труднощі при відновленні роботи аптеки – це відсутність персоналу та повноцінної логістики. Наприклад, на Чернігівщині оновлені маршрути доставки довші, бо там перебиті мости. А от на Київщині проблем з логістикою немає.

Та все ж, якою б не була ситуація, ми все одно довозимо необхідні медзасоби вчасно всюди.

Як змінюєте логістику зі збільшенням аптек?

Незважаючи на певні проблеми, спричинені війною, візьму на себе сміливість сказати, що логістика стала стабільною. Адже покращилась ситуація з пальним. Всі логістичні маршрути працюють, для нових аптек впроваджуємо нові, або корегуємо ті, що є. Вантажівки можуть забезпечити спеціальні умови доставки ліків. Хочу відзначити й наших водіїв, які сумлінно виконують свою роботу, не дивлячись ні на що.


Фармацевти 1500-ї аптеки "Подорожник", яка відкрилась у місті Києві за адресою вулиці Мишуги Олександра, 3А / Фото "Подорожник"

Нові аптеки – це нові працівники. Чим ви керуєтесь, підбираючи персонал?

Ми шукаємо вмотивованих працівників, що орієнтуються на результат. Подорожник – лідер можливостей і кожен може проявити свої таланти. При цьому, ми відкриті й розуміємо помилки на старті та підтримуємо їх у період адаптації. Для нас важливо задовольнити потребу кожного клієнта, щоб він вийшов з нашої аптеки вражений сервісом. Тому серед людських якостей наших фармацевтів хочу відзначити професійність, щирість, уважність і бажання допомогти людині, надати їй фармопіку.

Зважаючи на те, що війна триває, наскільки складно шукати кадри зараз?

Багато людей досі залишаються закордоном, хтось не планує повертатися. Звичайно, що це вплинуло на ринок праці. Шукати фахівців важче, вимоги зростають. Психологічний стан людей також впливає на їхню здатність працювати. Але оскільки вибірка зменшилась, то й справжніх професіоналів серед претендентів виявити легше. У нашій компанії працює понад 7000 людей і команда продовжує зростати. Крім того, ми зробили ставку на молодь. У нас діє платформа можливостей для молоді "Подорожник START", де вони можуть потрапити на стажування і розпочати кар’єру в компанії.

У чому секрет вашого зростання навіть в умовах воєнних дій?

Наша команда розкидана по всій Україні й чимало пережила за рік повномасштабного вторгнення. Ми багато втратили, але й не менше здобули. Випробування обстрілами, знеструмленнями, переїздами зміцнили нас у 2023 році.

Секрет нашого зростання у команді та довірі одне до одного. Визнаємо й те, що моменти падіння були, як і у всіх за цей рік, але ми на них не зациклювались. Навпаки – започаткували допомогу захисникам і будемо продовжувати до перемоги.

Для ЗСУ передаємо необхідні машини спецтранспорту включно з каретами швидкої допомоги. Також закуповуємо ноші різного виду, засоби зв’язку Starlink і звичайно, що передаємо ліки.

Ми завжди готові до різних сценаріїв розвитку подій у країні. За будь-яких обставин надаємо і будемо надавати якісну фармопіку кожному. Адже де аптека, там життя!