Про заяву Координаційної ради Білорусі пише "Радіо Свобода". Автори заяви наголошують: 23 вересня таємна інавгурація Олександра Лукашенка вивела на вулиці міст тисячі мирних жителів.

Раніше Тихановська про таємну інавгурацію Лукашенка: Сьогодні він просто пішов на пенсію

Ми ще раз переконалися, що влада не вірить, що білоруси мають право на мирний протест,
– мовиться у зверненні.

Відтак, Координаційна рада засудила застосування сили проти цивільного населення.

Опозиціонери також заявили: прийнявши присягу 23 вересня, Олександр Лукашенко "ліквідував усі правові підстави для свого законного п'ятого терміну на посаді президента", а "легітимність його шостого терміну не визнається більшістю білорусів".

Ні білоруський народ, ні провідні країни світової спільноти, а також низка авторитетних міжнародних політичних організацій, членом яких є Білорусь, не визнали результатів виборів,
– додали у Координаційній раді.

Опозиціонери закликали всі законні органи виконавчої, законодавчої та судової влади, органи місцевого самоврядування "вжити всіх заходів для захисту суверенітету, незалежності та територіальної цілісності Білорусі". Окрім того, вони просять владу піти на діалог для запобігання розколу між білорусами.

Що відомо про таємну інавгурацію Лукашенка: головне

  • Попри масові протести у Білорусі, Олександр Лукашенко таки вступив на посаду президента країни. Зробив він це таємно, церемонія інавгурації відбулася вранці 23 вересня.
  • Спершу біля Палацу Незалежності у Мінську, що є резиденцією Лукашенка, почали збиратися силовики та чиновники. Також до будівлі стягнули військову техніку, а рух для особистого транспорту перекрили.
  • Приблизно об 11:00 до Палацу Незалежності прибув кортеж Олександра Лукашенка. Об 11:40 з резиденції Лукашенка почали виходити люди. Перед цим у будівлі було чути державний гімн.