У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України запевнили, що прийняття законопроєкту дозволить розв'язати актуальні завдання. Мовиться не лише про науково-технічні, але й про соціально-економічні, екологічні та безпекові сфери.

Цікаво "Альфа", "Бета", "Гамма", Марс: космічне інтерв'ю з Максом Поляковим

Основні цілі космічної програми

За словами профільного міністра Олега Уруського, програма ставить за мету:

  • створення космічних систем спостереження Землі;
  • впровадження космічних технологій на ринку послуг;
  • створення ракетно-космічної техніки;
  • наукові дослідження у сфері космічної діяльності.

Очікується, що впроваджені зміни сприятимуть розробці новітніх приладів та засобів для участі в міжнародних проєктах, зокрема у дослідженні Місяця. Планують також розширити співпрацю України з Європейським космічним агентством та у перспективі – стати його учасником.

Законопроєкт ще мають погодити в Мінфіні та передати в Кабмін. Згодом його розгляне Верховна Рада України.

Урядовий комітет схвалив і проєкт про перетворення державних підприємств космічної галузі в акціонерні товариства. Передбачається, що такі зміни "оздоровлять" український ринок.

Український космодром та супутники

Голова державного космічного агентства України Володимир Тафтай в інтерв'ю одному з українських телеканалів більш детально розповів про космічну програму до 2025 року. Серед іншого, планують створити український космодром та угрупування із 7 супутників.

До жовтня 2021 року сподіваються виготовити супутник "Січ-2-30". У грудні 2021 року мають намір його запустити на орбіту з майданчика SpaceX.

Буде ще 6 супутників. Вони орієнтуватимуться на дистанційне зондування Землі.

Володимир Тафтай

Голова Державного космічного агентства України

Головне завдання супутників – фотографування поверхні планети з космосу. Цілі такої діяльності дуже різноманітні:

  • оборона;
  • економічна безпека;
  • раннє виявлення природних катаклізмів;
  • моніторинг за використанням ресурсів.

За допомогою супутників можна попередити ворожі військові дії. Окрім цього – запобігти несанкціонованим вирубкам лісів чи використанню водних ресурсів тощо.

Загальні витрати на реалізацію космічної програми становлять 15 мільярдів гривень на 5 років. Це близько 3 мільярдів гривень з держбюджету щороку. У програму включили також окремі інвестиційні проєкти, які реалізуватимуть за гроші інвесторів та замовників.

Розвиток космічної галузі в Україні: останні новини

  • Під час візиту української делегації до США Державне космічне агентство підписало договір з американським міноборони. Меморандум передбачає обмін інформацією та співпрацю у використанні космічного простору.
  • У Державному космічному агентстві України підтвердили, що робота над супутником "Січ-2-30" триває відповідно до графіка. Тож його таки планують запустити в космос до кінця 2021 року.