Дослідники з Університету Північної Кароліни створили й протестували одяг, що захищає від укусів комарів Aedes aegypti. Для цього вони використовували обчислювальну модель власної розробки, яка запобігла 100% укусів. Цього вдалося досягти завдяки точним даними про розміри голови та хоботка Aedes aegypti.

Цікаво Вчені створили пластик, який повністю розкладається під сонячними променями за тиждень

Як вдалося створити "антикомариний" одяг

На основі цієї інформації вчені вирахували розмір пор між волокнами і товщину ниток, а потім створили відповідну тканину. Щоб перевірити точність своєї моделі, вони провели експеримент, наповнивши резервуар кров'ю і накривши його матеріалом, описаним моделлю. Потім комарів випустили, а після цього порахували, скільки з них зуміли напитися крові.

До речі, видів тканини вийшло кілька.

  • Одна з них, наприклад, була дуже тонкою, менше одного міліметра. Проте складалася з дуже щільних волокон, крізь які комахи просто не могли просунути хоботок.
  • Другий матеріал мав пори середнього розміру – такі, щоб комар не міг просунути крізь них голову.
  • А третій був з великими порами, але досить щільним, тому комахи все одно не могли дістатися до шкіри.

В експерименті брали участь і добровольці: вони носили одяг з різних видів тканини, через яку комарі дійсно не змогли дістатися до тіла. Крім цього, вчені порівняли ефект своєї розробки з одягом, обробленим інсектицидами, і з'ясували, що їх тканина краще справляється з укусами – на всі 100%.

Автори дослідження готуються запатентувати свою розробку

Через схожість Aedes aegypti з іншими видами комарів дослідники вважають, що тканина буде ефективна і проти них. Тому автори дослідження вже створили нижню білизну, сорочки з довгим рукавом та інший одяг на основі цієї тканини і планують запатентувати розробку. На їхню думку, вона буде буде корисна як для військових, так і для звичайних людей.