Як уже відомо, Vision Pro почне продаватися 2 лютого за досить високою ціною, як для пристрою з 256 гігабайтами пам'яті. Паралельно з цим ми побачили потенційного конкурента у вигляді окулярів Xreal Air 2 Ultra вартістю 699 доларів. Частково завдяки новому чипу Snapdragon, спеціально розробленому для того, що зараз називають просторовими обчисленнями, можна очікувати шквал нових гарнітур змішаної реальності в різних цінових категоріях.

Дивіться також Ціна другого покоління Apple Vision Pro, яке вийде не раніше 2025 року, впаде удвічі

Гарнітура від Sony та Siemens

Sony та Siemens об'єдналися й анонсували свій власний пристрій на тому ж самому чипі Snapdragon. Поки що майбутня новинка не має назви. Як і у випадку з окулярами Xreal, наскільки сильну конкуренцію гарнітурі Vision Pro складуть ці дві компанії, залежить від того, хто купуватиме їхній продукт, і для яких цілей. Видання CNET повідомляє, що це буде пристрій "вищого класу" для промислових дизайнерів, інженерів, підприємств, творців просторового контенту тощо. Поки що неясно, чи постачатимуть його звичайним користувачам для розваг і повсякденної роботи, як Vision Pro.

  • Це буде гарнітура змішаної реальності з відкидним козирком, який залишатиме вільним периферійний зір, щоб за потреби користувач міг бачити, що відбувається збоку, тоді як у звичайному режимі користування його очі будуть спрямовані на екрани попереду.
  • В комплекті також ітиме пара інструментів введення, які потрібно вдягати на руки. CNET називає їх "стилусом і кільцем", хоча вони не зовсім такі, як ми звикли. Їх можна використовувати для маніпулювання та роботи з 3D-об'єктами. Як і в подібних аналогах, завдяки спеціальним датчикам вони зчитуватимуть положення та нахил у просторі й дозволятимуть взаємодіяти з віртуальним інтерфейсом.
  • Апаратне забезпечення, що з'явиться пізніше у 2024 році, оснащене власними мікроOLED-дисплеями Sony, які мають вражаючу роздільну здатність 4K на одне око (щось схоже ми бачимо й у випадку Apple).
  • Серцем пристрою стане процесор Qualcomm Snapdragon XR2 Plus Gen 2.

Ґаджет має вельми цікавий дизайн:

Гарнітура змішаної реальності від Sony
Гарнітура змішаної реальності від Sony та Siemens / Фото Sony та Siemens

Гарнітура змішаної реальності від Sony і Siemens
Гарнітура змішаної реальності від Sony та Siemens отримає відкидну панель попереду / Фото Sony та Siemens

Пристрої керування гарнітурою
Пристрої керування гарнітурою / Фото Sony та Siemens

Ціна, дата виходу і навіть назва продукту ще не розкриті. Єдине, що ми знаємо, – пристрій буде випущено десь цього року.

Окуляри від Asus

Дещо інший формфактор чекає на нас в пристрої від Asus, який буде більше схожим на звичайні окуляри. Згідно з чутками, Apple в підсумку теж збирається привести свою технологію до аналогічного вигляду й навіть розглядала варіант відмовитись від випуску Vision Pro цього року, щоб через кілька років запропонувати зразу невеликі окуляри.

AirVision M1
Окуляри AirVision M1 / Фото Asus

На цьогорічній виставці CES компанія Asus представила безліч екранів, у тому числі й для обличчя. AirVision M1 – це пара окулярів з дисплеєм, на якому відображається вміст з підключеного телефона або комп'ютера.

Окуляри оснащені Micro OLED-дисплеєм з роздільною здатністю 1080p і кутом огляду 57 градусів у вертикальній перспективі, що робить його великим екраном перед вашими очима.

Візуалізація роботи окулярів AirVision M1
Візуалізація роботи окулярів AirVision M1 / Фото Asus

  • Окуляри Asus мають вбудовані динаміки й використовують дротове з'єднання для передачі контенту на екран через DisplayPort.
  • На лівій скроні вбудована сенсорна панель, щоб ви могли керувати контентом на дисплеї. Наскільки широкими будуть такі можливості, неясно, адже навряд чи можна запрограмувати дуже багато функцій на кілька жестів та натискань. Імовірно, вам все ще знадобиться керування мишкою у випадку транслювання зображення з комп'ютера на окуляри, але про це компанія нічого не говорить.
  • Ви також можете закріпити віртуальний екран у певному місці, щоб він не рухався разом із вашою головою.

Компанія Asus не повідомила про ціну та дату виходу на ринок окулярів AirVision. Якщо дивитися на деякі вже випущені аналоги, то ціна може скласти в районі 400-500 доларів.