Апарат показав поверхню у дуже детальному вигляді. Можна зблизька розгледіти безліч кратерів, які є слідами падіння метеоритів.

Як захистити свій смартфон від стеження та вірусів: 3 поради про кібербезпеку

Як виглядає Місяць з відстані 128 кілометрів

Минулого понеділка капсула "Артеміда-1" без екіпажу виконала перший з двох маневрів корекції курсу, необхідних для виходу на далеку ретроградну орбіту. Саме під час цієї корекції курсу "Оріон" здійснив найближче зближення з Місяцем. NASA скористалося нагодою, щоб отримати фотографії й опублікувало їх у вівторок, 22 листопада.

Знімки, зроблені "Оріоном" / Фото NASA

Збій

Невдовзі після цього NASA несподівано втратило зв'язок з Orion на 47 хвилин. Це не на жарт налякало операторів, які спостерігали за польотом. Сталося це о 1:09 ночі за східним часом і тривало до 1:56. NASA точно не впевнене, що спричинило проблему, і зараз команда вивчає дані до та після збою зв’язку, щоб зрозуміти, що відбулося. Проблему було усунено на Землі, тобто Orion не справився з нею на своєму боці.

В іншому Orion працює добре, і команда NASA не очікує ще одного збою. Космічне агентство загалом усунуло понад дюжину аномалій з Orion протягом останніх восьми днів, але серед них не було нічого страшного.