Видання стверджує, що новий CarPlay допоможе автовиробникам ефективніше продавати автомобілі. І вже зараз, за ​​даними Apple, 98% нових автомобілів в США поставляються з CarPlay. Статистичні дані також показують, що 79% покупців готові купити новий автомобіль, якщо в ньому буде лише програмне забезпечення від Apple.

Не пропустіть Apple зіткнулась із труднощами при розробці електромобіля: The Information розкриває подробиці

Як це пов'язано з Apple Car

У CNBC впевнені, що фактично автовиробники мають вибір – вкладатися в розробку власного ПЗ, або встановлювати CarPlay, тим самим відмовляючись від частини можливого доходу. При цьому важливо, що Apple не стягує плату за CarPlay, але в майбутньому все може змінитися.

Старший аналітик AutoForecast Solutions Конрад Лейсон вважає, що найближчим часом автовиробникам буде нелегко, адже ринок їх просто зобов'язує створювати програмне забезпечення, щоб не залишатися позаду.

Експерти впевнені, що ринок програмного забезпечення для автомобілів щорічно зростатиме на 9% до 2030 року, що набагато швидше ніж загалом вся автомобільна промисловість. До цього часу обсяг продажів програмного забезпечення для автомобілів може досягти 50 мільярдів доларів.


Нові особливості Apple Car можуть свідчити про амбіції Apple на ринку авто / Скриншот

Стає очевидним, що "яблучники" зацікавлені в автомобільному ринку. Apple планує і там досягти успіху, оскільки вже зараз та сама General Motors отримує близько 2 мільярдів доларів на рік від підписки на авто: згідно з прогнозами компанії, дохід GM від цього може зрости до 25 мільярдів доларів до 2030 року.

Apple заявляє, що такі великі бренди, як Honda, Nissan та Renault, не раді підтримці нового CarPlay. Тільки деякі з автовиробників анонсували моделі, які підтримуватимуть новий нову версію системи, а більшість із них взагалі нічого не говорять про ПЗ від Apple.

Представник Mercedes Benz заявив CNBC, що всередині компанії "оцінюються всі потенційно значущі нові технології та функції". А в Land Rover працюють з Apple, "щоб дізнатися, як компанія може стати частиною її інформаційно-розважальної системи".

Читайте на сайті Apple готує масові оновлення своїх пристроїв: чого чекати користувачам

Що кажуть аналітики

Раніше Марк Гурман із Bloomberg в одній зі своїх щоденних розсилок висловив впевненість, що представлений новий CarPlay – важливий крок до появи Apple Car. Компанія завжди готувала програмну основу перед появою нової категорії пристроїв, цією самою основою і може бути зараз оновлений CarPlay.