Про це повідомляє Forbes.

Читайте також: Apple запустить власний відеосервіс та роздаватиме фільми безкоштовно

Цього вимагає Європейська директива про платіжні послуги, яка вступить в силу у вересні 2019 року і буде вимагати від клієнтів банків обов'язкового використання двофакторної аутентифікації при вході в обліковий запис з метою забезпечення збереження заощаджень.

Згідно з положеннями Директиви, біометричні способи ідентифікації незалежно від їх типу не можуть вважатися досить надійним засобом підтвердження особи користувача і повинні доповнюватися унікальним "знанням" або унікальним "інструментом встановлення особи". Такий законодавчий акт передбачає паролі або секретні фрази, або спеціальний токен, сканування якого вкупі зі зчитуванням особи або відбитка буде підтверджувати авторизацію.


Новий закон вимагатиме від банків обов'язкового використання двофакторної аутентифікації при вході до веб-банкінгу

Крім входу в банківський додаток, двофакторна аутентифікація буде також вимагатися при здійсненні майже всіх значущих дій з рахунком від переказу грошових коштів до здійснення покупки через інтернет. Це в значній мірі ускладнить користування онлайн-банкінгом, відкинувши галузь у розвитку на кілька років назад, коли навіть сканери відбитків пальців були рідкістю.

Читайте також: Чому PayPal не йде в Україну

Особливо страшно за сервіси типу Apple Pay, які також повинні підкоритися європейським законам і зобов'язати користувачів підтверджувати особистість іншим методом.

За словами Марка Каррана – директора з банківської справі в Clysdale & Yorkshire Bank – банкам доведеться неабияк попрацювати над своїми додатками, щоб одночасно виконувати закон і зберегти колишній рівень зручності для користувачів.

Щоб полегшити процес взаємодії з рахунками, розробники можуть зробити так, щоб для перевірки балансу, проведених операцій та інформації про кешбек не було потрібно підтверджувати особистість за двофакторною системою, обходячись тільки біометрією. В іншому, на жаль, спростити доступ не вдасться.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно