В рамках проєкту "Армія дронів" придбано велику кількість дронів, яких вже готують до відправки на передову. Також Федоров зазначив, що ведуться перемовини з українськими виробниками безпілотників, щоб надалі купувати їх для "Армії дронів".

Не пропустіть Бойове поранення: Федоров показав на відео Starlink, який потрапив під ворожий обстріл

Серед дронів, які показали, одними з найкращих є FLyEye. Дальність їх польоту становить 160 кілометрів, а радіус 50 кілометрів. Максимальну швидкість, яку може розвивати дрон – 120 км/год. Такі "пташки", за словами Федорова, дозволять розвідникам проникати в тил ворога та отримувати важливу інформацію.


Дрон FlyEye / Фото з телеграм-каналу Михайла Федорова

Крім цього допомагатимуть ЗСУ дрони DJI Matrice 300. Це невеликі, але дуже маневрені безпілотники з потужними камерами й тепловізорами. Вони стануть додатковими очима бійців та посилять розвідку.


Дрони DJI Matrice 300 / Фото з телеграм-каналу Михайла Федорова

Також міністр розповів про кілька українських безпілотників з виробниками яких ведуться перемовини про закупівлю для "Армії дронів":

  • Укрджет — один з найбільших українських БПЛА з серійним виробництвом. Він може перебувати у повітрі близько 10 годин та летіти на 150 кілометрів від оператора.
  • SKIF з камерою, яка працює офлайн.
  • Скайтон, який може перебувати у небі до 20 годин.

Фото "Армії дронів"

До теми "Армія дронів" для фронту: як Україна здобуватиме перемогу над росією в небі

Михайло Федоров зазначив, що на "Армію дронів" зібрали вже 755 мільйонів гривень через платформу UNITED24. До кінця серпня проєкт планує закрити першу задачу – закупити 200 дронів-розвідників. Міністр також висловив впевненість, що завдяки розвитку military-tech в Україні з'явиться більше стартапів, які зроблять українську армію однією з найтехнологічніших у світі.