Зазначається, що капсула Crew Dragon Endurance з чотирма астронавтами на борту приводнилася у Мексиканській затоці поблизу узбережжя Флориди у неділю, 12 березня, о 04:02 за київським часом.

Дивіться також Американський стартап збудує дата-центр на Місяці

На борту космічного корабля перебували четверо астронавтів: Ніколь Манн і Джош Кассада з NASA, Коічі Ваката з JAXA та Анна Кікіна з "росатома".

Вони пробули у космосі на Міжнародній космічній станції 157 днів.

Місія астронавтів SpaceX Crew-5 повернулися на Землю / Фото Space.com.

"Дякую, SpaceX, це була фантастична поїздка. Ми щасливі бути вдома",– сказала по радіозв'язку американська астронавтка Ніколь Манн.

До речі, для Вакати це був вже п'ятий політ у космос. Загалом він пробув у космосі 505 днів. Тоді як, для Манн, Кассади та Кікіної – це був перший політ.

Головне про Crew Dragon

  • Crew Dragon – це перший приватний пілотований корабель виробництва компанії SpaceX американського бізнесмена й винахідника Ілона Маска.
  • Корабель створений у межах програми NASA Commercial Crew Program із розвитку приватних пілотованих космічних кораблів. Він може вмістити на борту до 7 членів екіпажу або 4 людини й вантаж.
  • 2 березня NASA і SpaceX запустили космічний корабель Crew Dragon разом із новим екіпажем астронавтів на Міжнародну космічну станцію. Після прибуття на МКС астронавти Crew-6 залишаться там на 6 місяців.