Вже понад рік у комп'ютерній індустрії не вщухають дискусії про штучний інтелект, зауважує 24 Канал. Перші ноутбуки з ШІ з'явилися на ринку в грудні, а сьогодні ASUS представляє новий Vivobook S 15 (S5507), який є піонером на ринку Copilot+ PC.

Читайте також Тонкий і потужний ігровий ноутбук ROG Zephyrus G16 представлений в Україні

Що варто знати про модель

ASUS Vivobook S 15 (S5507), в якому використовується низка найсучасніших програмних функцій штучного інтелекту від Microsoft, таких як Copilot, Live Captions і Recall, не тільки пропонує вражаючу функціональність, але й виділяється з погляду апаратної начинки. Розгляньмо її детальніше:

  • тривалий час автономної роботи. Vivobook S 15 може похвалитися неймовірним часом автономної роботи – понад 17 годин;
  • приголомшливий дисплей. Усі конфігурації Vivobook S 15 оснащені OLED-дисплеєм із роздільною здатністю 3K, що забезпечує виняткові враження від перегляду контенту. Крім того, цей дисплей розроблений з урахуванням вимог безпеки для зору, тому він випромінює на 70% менше синього світла порівняно з традиційними РК-дисплеями;
  • повний набір портів. Щоб забезпечити легке підключення аксесуарів, Vivobook S 15 оснащений 4 портами USB, портом HDMI, картридером microSD і аудіороз'ємом.

Таким чином, Vivobook S 15 поєднує в собі сучасні технології штучного інтелекту з першокласним обладнанням, що робить його чудовим вибором для продуктивної роботи та розваг, який принесе справжнє задоволення користувачам.


Перша модель Copilot+ PC / Фото ASUS

Чому це важливо

Після успішного запуску ChatGPT, який представив широкому загалу велику мовну модель і спричинив епохальні зміни в технологічній індустрії, обчислювальні потужності центрів обробки даних перевершили всі очікування.

Понад 60% операцій зараз здійснюється в хмарі, що призводить до різкого зростання вартості підписки на хмарні сервіси, оскільки дедалі більше послуг зі штучного інтелекту стають доступними в Інтернеті. Наприклад, рахунок за хмарні сервіси для середньостатистичного розробника контенту сьогодні на 200% вищий, ніж витрати на музику та стрімінгові сервіси. Ця тенденція, швидше за все, збережеться, якщо не перенести частину обчислювальних завдань на локальні системи.

Отже, поєднання хмарних і локальних сервісів зробить рішення економічно ефективнішим і безпечнішим, оскільки сервіси та програмне забезпечення запускатимуть процеси штучного інтелекту в локальній системі.


В моделі доступні функції штучного інтелекту Microsoft Windows / Фото ASUS

ARM-процесор Qualcomm

Copilot+ PC знаменує собою дебют Qualcomm Snapdragon X Elite – першого процесора, призначеного для роботи під керуванням операційної системи Windows для платформи ARM. Ентузіасти технологій мріяли про цей момент роками, високо оцінюючи ключові переваги цієї платформи для звичайних ноутбуків, такі як висока продуктивність за низького енергоспоживання та тривалий час автономної роботи.

Якщо коротко, то процесори ARM пропонують значно кращу енергоефективність порівняно з конкурентами, забезпечуючи пікову продуктивність при споживанні лише третини енергії. Це означає неймовірну тривалість роботи від акумулятора. Як і смартфони, ноутбуки на базі процесорів ARM демонструють вражаючий час роботи в режимі очікування, що сягає десятків годин – це зовсім не те, до чого споживачі звикли сьогодні. Vivobook S 15 S5507 – перша у своєму роді модель!

Основні характеристики Vivobook S 15

ОС: Windows 11 Pro.
Процесор: Qualcomm Snapdragon X Elite.
Оперативна пам'ять: 16 або 32 гігабайти, LPDDR5x.
Накопичувач: 1 або 2 терабайт, PCIe Gen 4.
Дисплей: 3K OLED 120 герців, 16:9.
Акумулятор: 70 ватів на годину (17+ годин автономної роботи).
Порти: 2x USB4, 2x USB 3.2 Gen1 Type A, 1x картридер Micro SD, 1x HDMI 2.1, 1x 3,5 міліметра аудіороз'єм.
Розміри: 352 x 227 x 14,7-15 міліметрів.
Маса: 1,42 кілограма.
Матеріал корпусу: метал.
На світових майданчиках ціна розпочинається від 1299 доларів.


ASUS Vivobook S 15 доступний у двох кольорах / Фото ASUS