Що трапилось з ракетою "Союз"?

Через 119 секунд після запуску у ракеті аварійно відключились двигуни другого ступеня. Корабель навіть не встиг покинути межі атмосфери.

Читайте також: Аварія ракети "Союз": з’явились фото астронавтів після приземлення

Після цього спрацював аварійний маяк, корабель розділився на відсіки і випустив парашут. Екіпажу вдалось евакуюватись.

Чому сталась аварія?

За даними джерел російських ЗМІ, аварія з ракетою-носієм "Союз" могла трапитись через погане кріплення блоків. Так, один з блоків другого ступеня міг зачепити центральний блок під час віддалення.

Можливо, через погане кріплення при віддаленні блоків другого ступеня один з них міг зачепити центральний блок, що й викликало аварію,
– сказало джерело.

У цьому випадку блок просто втратив орієнтацію, далі спрацювало аварійне вимикання двигунів другого ступеня. Після цього корабель відділився і спрацював аварійний парашут. Також джерело запевнило, що при підготовці запуску кораблів "Союз" контрольні наземні системи працювали правильно.

Момент аварії ракети "Союз": відео

Тим часом Роскосмос обіцяє провести розслідування і перевірити Ракетно-космічний центр Прогрес, де і була проведена ракета.

В якому стані астронавти?

Під час запуску ракети на борту перебувало двоє космонавтів росіянин Олексій Овчінін та американський астронавт Нік Хейг. Обоє членів екіпажу перебувають у задовільному стані. Про це заявили у "Роскосмосі", а також у NASA. Росіяни навіть оприлюднили фото та відео з астронавтами після приземлення.

Читайте також: Зонд NASA наблизився до кордонів Сонячної системи

Їх доправили до міста Жезказгані у Казахстані, де обоє астронавтів пройшли медогляд. Після перевірки космонавтів доправили у Байконур (космодром у Казахстані). Там вони зустрілись зі своїми сім’ями.

Що буде з місією на МКС?

Наразі на МКС перебувають німецький астронавт Олександр Герст (командир станції) з колегами Серін Ауньyoн-Ченселлор з США та росіянином Сергієм Прокоп'євим. 4 жовтня завершилася робота 56-ї експедиції, тож 3 членів екіпажу – астронавти Річард Арнольд і Ендрю Фойстел (обидва США), а також росіянин Олег Артем'єв, повернулися на Землю.

Олексій Овчінін та Нік Хейг мали змінити капітана МКС, а також випробувати на орбіті 3D-біопринтер, який створює тканини.

Герст вже прокоментував інцидент у своєму Twitter. Перше, що він написав: "радий, що з друзями все гаразд". Також він зауважив, що "Союз" продемонстрував майстерність, зберігши життя команді. Та додав, що "політ у космос – тяжка справа".

Ще одне джерело, у спілкуванні з російськими ЗМІ, заявило, що нинішній екіпаж МКС може продовжити роботу до грудня у цьому ж складі.

Вони можуть продовжити роботу у чинному складі до грудня, коли планується черговий плановий пуск. Рішення про це можуть спільно прийняти "Роскосмос" і NASA,
– сказало джерело.

Згідно із графіком, у грудні 2018 року на МКС мають відправитись дублери нинішнього екіпажу Олег Кононенко і Давид Сен-Жак.

Що таке "Роскосмос"? Російська державна корпорація. Надає послуги з використання космічного простору, відповідає за міжнародну співпрацю в реалізації спільних проектів і програм в галузі космічної діяльності. Основна мета "Роскосмосу" - розвиток супутникової системи ГЛОНАСС та розширення міжнародного співробітництва Росії в області супутникових навігаційних систем, а також координація робіт на космодромах Байконур і Східний.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно