Таке припущення озвучив колишній командир станції, астронавт Кріс Хадфілд, пише РІА Новости.

Читайте також: Аварія ракети "Союз": що трапилось та чи загрожує це місії на Міжнародній космічній станції

"Якщо причину аварії знайдуть швидко, то цілком можливо, що новий "Союз" відправиться на МКС ближче до грудня, коли екіпаж МС-09 повинен був покинути станцію. З іншого боку, в ракетобудуванні вкрай рідко відбуваються прості помилки, і членам екіпажу потрібно бути готовими до того, що вони проведуть на борту МКС ще багато місяців", – сказав Хадфілд.

Він також порівняв астронавтів на станції з персонажами із пригодницьких романів, які опинилися на безлюдному острові в результаті корабельної аварії. Тобто шанс для порятунку існує, але коли він точно з'являться – невідомо.

Зараз створюються два нових приватних космічних кораблі, які розробляють SpaceX і Boeing. Жоден з них не буде готовий до запуску найближчим часом,
– каже колишній командир МКС.

Він додав, що для польоту можуть використати і поламаний "Союз", але таке рішення матиме мінуси. Зокрема, пошкодження в обшивці сервісного модуля "Союзу" можуть викликати якісь проблеми при його поверненні на Землю.

При цьому астронавт запевнив, що запасів їжі та повітря екіпажу має вистачити надовго, тож їхньому життю поки нічого не загрожує.

Що таке "Роскосмос"? Російська державна корпорація. Надає послуги з використання космічного простору, відповідає за міжнародну співпрацю в реалізації спільних проектів і програм в галузі космічної діяльності. Основна мета "Роскосмосу" – розвиток супутникової системи ГЛОНАСС та розширення міжнародного співробітництва Росії в області супутникових навігаційних систем, а також координація робіт на космодромах Байконур і Східний.

Нагадаємо, вранці 11 жовтня ракета "Союз" з двома космонавтами на борту потрапила в аварію під час запуску. Обоє астронавтів живі, вони здійснили аварійну посадку в Казахстані.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно