Artemis Accords – угоду з мирного освоєння Місяця NASA підписало з сімома країнами: Австралією, Японією, Канадою, Італією, Люксембургом, ОАЕ і Великою Британією, восьмою державою-учасником стали США. Росії і Китаю серед учасників немає. Про підписання угоди повідомляється на сайті NASA.

Цікаво Blue Origin успішно запустила багаторазову ракету New Shepard: вона може полетіти на Місяць

Artemis стане найбільшою і різноманітною міжнародною програмою дослідження космосу людиною в історії, а Artemis Accords стануть засобом створення цієї унікальної глобальної коаліції. Сьогоднішньою угодою ми об'єднуємося з нашими партнерами для дослідження Місяця і встановлюємо життєво важливі принципи, які створять безпечне, мирне і процвітаюче майбутнє в космосі для всього людства,
– йдеться в заяві NASA.

У NASA зазначають, що ця ініціатива не лише охоплює заплановану відправку астронавтів на Місяць в 2024 році, але і стане фундаментом для тривалого перебування людини на супутнику до кінця поточного десятиліття і підготовки для освоєння Марса.

До теми Астронавти NASA вперше протестували скафандри для польоту на Місяць: відео

NASA сподівається, що угода дозволить уникнути конфліктів як у космосі, так і на Землі. Головна мета – мирне і процвітаюче майбутнє всього людства.