Ця ситуація вельми цікава й з огляду на недавнє дослідження, про яке минулого тижня писали світові ЗМІ, в тому числі й 24 канал. У ньому канадські вчені перевірили ймовірність смерті від уламків ракети, що падає з космосу.

Цікаво Китайська ракета впала на Землю над Індійським океаном: вражаюче відео

Повернення на Землю

Виявлена конструкція у довжину майже два з половиною метри. Її співвідносять із запущеним у 2020 році космічним кораблем Dragon, але SpaceX ще не підтвердила ці дані.

Я щойно повернувся з Далгеті, штат Новий Південний Уельс. Я був зайнятий підтвердженням того, що частини капсули SpaceX Crew-1 Trunk врізалися в кілька загонів у сільській місцевості Нового Уельсу,
– написав у Twitter Бред Такер, науковий співробітник Австралійського національного університету.

Зазвичай такі предмети, як цей, згоряють в атмосфері, але великі шматки можуть все ж добратися до поверхні. Ребека Аллен із Суїнбернського технологічного університету каже, що ситуація викликає занепокоєння та показує, що відстежувати сміття дуже важливо, адже ми досить часто чуємо, що космічне сміття стикається з твердою землею, а не з океаном, як зазвичай це планується.

Бред Такер підкреслив обвуглювання австралійських уламків, чого можна очікувати від повторного входу в атмосферу. За його словами, це частина негерметичного блоку космічного корабля і вона є потенційно найбільшим шматком космічного сміття, коли-небудь зареєстрованим в Австралії з 1979 року.


Це зображення показує імовірну секцію корабля, частина якої потрапила на ферму / Фото Futurism

Власник ферми Мік Майнерс розповідає, що особисто не чув і не бачив моменту падіння, однак його дочки заяввляють, що це було "дуже гучно".

Якби він впав на ваш будинок, це створило б жахливий безлад,
– каже Майнерс.