Деталі

X10D – це автономний варіант платформи X10 від Skydio з удосконаленим штучним інтелектом. Він оснащений новою функцією динамічного перемикання каналів, яка допомагає операторам відстежувати перешкоди сигналу та переходити на чистіший канал для поліпшення якості бездротової передачі даних під час польоту.

Дивіться також Пентагон уже використовував штучний інтелект для визначення цілей авіаударів – Bloomberg

Новий безпілотник Skydio оснащений інтегрованими функціями розвідки, спостереження та розвідки, що дозволить, наприклад, органам громадської безпеки отримувати інформацію про ситуацію, використовуючи найкращі можливості людино-машинної взаємодії.

X10D
Дрон X10D / Фото Skydio

Ключовою особливістю є набір датчиків NightSense, який забезпечує автономність ШІ вночі. Skydio X10D використовує як видиме, так і інфрачервоне освітлення, щоб уникати перешкод і розуміти навколишнє середовище. Це робить дрон здатним працювати в режимі 24/7, забезпечуючи автономне уникнення перешкод навіть в умовах нульової освітленості.


Камери дрона X10D / Фото Skydio

Динамічне перемикання каналів також заслуговує на увагу, оскільки дозволяє X10D забезпечувати адаптивний зв'язок між дроном і пультом дистанційного керування навіть у переповненому повітряному просторі або в умовах радіоелектронної боротьби. Skydio заявляє, що незабаром зробить динамічне перемикання каналів доступним для клієнтів, які вже використовують X10.

Ще однією цікавою особливістю цієї машини є здатність будувати віртуальні "3D-зліпки" простору та об'єктів у реальному часі. Дрон досліджує все, що бачить навколо, будує макет, за допомогою функції Crosshair Coordinates визначає точки інтересу, а людина надалі може в деталях розглянути все це з усіх боків.

X10D
Дрон X10D у складеному вигляді / Фото Skydio

X10D
Дрон X10D / Фото Skydi

Поява X10D у клієнтів — це справді знаковий момент для Skydio та союзного оборонного й урядового співтовариства. Немає сумнівів, що перевага в майбутніх конфліктах буде на боці децентралізованого застосування малих, багатофункціональних і гнучких систем, а не великих і складних систем з меншою кількістю каналів. X10D з динамічним перемиканням каналів, вбудованим штучним інтелектом і автономністю — це мультиплікатор сили для бійців, який допомагає їм бачити невидиме, підвищуючи обізнаність, точність і безпеку,
– каже Марк Валентайн, президент Skydio.

Торік компанія Skydio припинила виробництво рекреаційних та хобі-дронів. Однак вона все ще вважається найбільшим виробником дронів у США, що надає рішення для понад 1900 корпорацій та урядових установ. Нещодавно компанія розширила свої виробничі потужності в 10 разів, щоб задовольнити зростаючий попит як у комерційному, так і в державному секторах.