Раніше компанія відклала випуск електричної вантажівки через пандемію коронавірусу і глобальний дефіцит мікросхем. Проте тепер виробник оголосив про початок прийому попередніх замовлень на Tesla Semi.

Цікаво Tesla відмовилася від планів виходу на індійський ринок: у чому справа

Tesla Semi: що відомо

Охочі зробити передзамовлення повинні перевести 20 000 доларів. При цьому точної дати початку відвантажень поки немає.

  • На момент анонсу Tesla Semi в 2017 році автовиробник заявляв, що серійні версії електричної вантажівки вантажопідйомністю 36 тонн матимуть запас ходу близько 480 і 800 кілометрів при ціні 150 000 і 180 000 доларів відповідно.
  • Вантажівка може розігнатися з 0 до 97 кілометрів за годину всього за 20 секунд навіть з величезним вантажем.
  • У березні минулого року стало відомо, що Tesla будує виробничу лінію для Tesla Semi в новій будівлі недалеко від Gigafactory Nevada, щоб до кінця 2021 виробляти по п'ять електричних вантажівок Tesla Semi в тиждень.
  • Однак у липні минулого року стало відомо, що випуск Tesla Semi відклали на 2022 рік "через обмежену доступність акумуляторних елементів і проблем з глобальним ланцюжком поставок".


Електрична вантажівка Tesla Semi / Фото Tesla

Передбачається, що Tesla Semi запропонує значну економію палива в порівнянні з традиційними вантажівками. За прогнозами, вантажівка дозволить заощадити до 100 000 доларів на рік на експлуатаційних витратах.

Якщо прогнози підтвердяться, то Tesla Semi може принести революційні зміни в транспортну галузь.


Електрична вантажівка Tesla Semi / Фото Tesla