Концепт Zigy є результатом співпраці між відомим італійським дизайнером Андреа Мочелліном (Andrea Mocellin) та інженерно-консалтинговою компанією Dexet Technologies.

А тим часом З Tesla Cybertruck зробили стильний поліцейський автомобіль

Хоча ідея електричних мікрокарів не нова, міські транспортні засоби для одного пасажира відносно рідкісні за межами веломобілів. Наразі на етапі техніко-економічного обґрунтування Мочеллін та його команда шукають партнерів у галузі, які допоможуть втілити концепцію в прототипи і, зрештою, у виробництво.

Zigy розробляється для різних застосувань, включаючи приватну власність, лізингові моделі та роботу автопарку, з потенційною адаптацією для комерційних вантажних перевезень.

Zigy
Zigy покликана вирішити проблеми мобільності у великому місті / Фото Andrea Mocellin

Запропоновані технічні характеристики Zigy поки що є попередніми. Очікується, що одномісний електричний квадроцикл матиме довжину 1,95 метра, колісну базу 1,59 метра, ширину 1,1 метра і висоту 1,6 метра. Цифрове аеродинамічне моделювання показує, що коефіцієнт лобового опору становить близько 0,35, що, як очікується, збільшить запас ходу на 25% порівняно з конкурентами.

Побудований на основі модульного термопластичного композитного каркасу, розробленого компанією Dexet, Zigy включатиме перероблене вуглецеве волокно та натуральні волокна у своїй конструкції. Прогнозується, що його споряджена маса складе 353 кілограми.

Zigy
Компактні розміри Zigy дають йому перевагу в щільному трафіку / Фото Andrea Mocellin

Автомобіль обіцяє відмінну маневреність з малим радіусом розвороту 7 метрів (23 фути), а його компактні розміри повинні полегшити паркування в переповнених міських районах. Крім того, він пропонує 30 літрів багажника для повсякденних справ.

Силова установка Zigy оснащена 12-кіловатним електродвигуном, який може розвивати пікову потужність у 21 кіловат, забезпечуючи максимальний крутний момент у 135 Нм. Його максимальна швидкість становить 77 км/год, що робить його придатним для їзди містом, а запас ходу на одному заряді акумулятора – приблизно 160 км.

Zigy
Zigy – мікромобіль для однієї людини / Фото Andrea Mocellin

Автомобіль розрахований на одного пасажира, доступ до салону здійснюється через одні двері. Початкові візуалізації припускають систему управління у вигляді керма мотоциклетного типу, хоча в специфікаціях згадується кермо – ця деталь, ймовірно, буде доопрацьована під час створення прототипу.

Дивіться також Archer Aviation отримала дозвіл FAA на експлуатацію служби електричного повітряного таксі

Хоча конкретних термінів виробництва ще немає, успіх попередньої співпраці команди, інвалідного візка Revolve, дозволяє припустити, що Zigy може з часом стати реальністю. Якщо це станеться, він може з'явитися на європейських вулицях як транспортний засіб L7e або в США як низькошвидкісний транспортний засіб (LSV).