В інтерв'ю New York Post колишній аналітик Facebook Джордж Хейворд стверджує, що компанія наказала йому робити саме це. Коли він відмовився, його звільнили.

Цікаво Facebook схвалив рекламу із закликами до вбивства дітей

Чому Facebook це робить

У тексті позову йдеться, що Хейворда звільнили, коли він відмовився брати участь у практиці, відомій як "негативне тестування". Її суть полягає в тому, що технологічні компанії таємно випробовують межі можливостей користувацьких систем. У випадку з Facebook Messenger це проявлялось у тому, що додаток нібито використовувався для того, щоб побачити, скільки даних можуть обробити телефони користувачів. У процесі він розряджав батареї.

Я сказав менеджеру: "Це може комусь зашкодити". А вона відповіла, що, зашкодивши кільком, ми можемо допомогти більшій масі,
– розповідає позивач.

Джордж Хейворд каже, що керівництво вручало йому документ під назвою "Як проводити продумані негативні тести", з якого слідувало, що компанія вже вдавалася до таких дій – у паперах згадувалися "приклади з реального життя".

Адвокат Хейворда Деніел Кайзер вважає цю практику "обурливою" і "явно незаконною". На його думку, компанія може завдавати шкоди людям, які покладаються на Messenger "в обставинах, коли їм потрібно спілкуватися з іншими, включаючи, але не обмежуючись, поліцію або інших рятувальників".

Представник материнської компанії Facebook, Meta, назвав звинувачення "безпідставними".