Google випустила оновлення Асистента, яке додало підтримку так званих шорткатів, або швидких команд. По суті, це сценарії з декількох дій, які можна виконати послідовно один за одним завдяки заздалегідь запрограмованій команді, повідомляє 24 канал.
Цікаво Google тестує функцію порівняння Android-додатків у Play Маркеті
Як працюють швидкі команди Google
Команда Google вирішила вбудувати швидкі команди прямо в інтерфейс Асистента. Таке рішення прийняли після торішньої невдалої спроби запуску окремого додатка Action Block, який так і не набув популярності.
Тепер, щоб знайти швидкі команди або налаштувати власні, користувачу потрібно викликати повноекранну версію Google Асистент (свайп вгору) і натиснути на іконку компаса.
Далі у вікні потрібно натиснути на кнопку контекстного меню і перейти в "Налаштування", відкрити "Сервіси" – тут і буде перелік швидких команд.
Шорткати для Google Асистента
У цьому ж пункті меню користувач може самостійно створити швидку команду для взаємодії з сумісними програмами. Для зручності Google рекомендує називати команди лаконічно і з наміром типу "Відправ...", "Зроби...", "Опублікуй...". Так користувачу буде простіше, враховуючи, що самі команди будуть віддаватися голосом при зверненні до Google Асистенту.
Щоб користуватися програмами у сценаріях Google Shortcuts, які прописує користувач, важливо, щоб самі додатки їх підтримували. Наразі таких не багато:
- Instagram,
- WhatsApp,
- YouTube,
- YouTube Music,
- Twitter,
- Reddit,
- Facebook,
- Uber і ще кілька інших популярних сервісів.
Якщо ж користувачі оцінять функцію і вона набуде популярності, Google продовжить розширювати перелік сумісних програм і згодом їх стане відчутно більше, а використання смартфона буде простішим.
Не пропустіть Користувачі Android 11 поскаржилися на проблему з інтерфейсом ОС
Для чого потрібні швидкі команди
Швидкі команди – дуже зручна функція. З їх допомогою можна автоматизувати багато процесів, що дасть змогу зекономити час на виконанні рутинних завдань. Набагато простіше попросити Google Асистента відкрити вікно публікації твіти, ніж переходити в додаток, шукати кнопку пера й друкувати послання вручну. Наразі додатків з підтримкою хоча й небагато, однак достатньо для того, щоб перевірити та оцінити роботу функції.