Для отримання доступу до даних облікового запису в Telegram, злочинці розповсюджують повідомлення з посиланнями на начебто вебсайт Telegram. Після переходу за посиланням хакери можуть отримати несанкціонованого доступу до облікових записів з можливістю перехоплення одноразового коду з SMS.

Не пропустіть СБУ назвала телеграм-канали, які є частиною психологічної війни Росії

Наразі, як повідомляє Національна поліція, фахівці Департаменту кіберполіції та Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA заблокували хостинг, з якого велися атаки, однак зловмисники "переїжджають" на російський хостинги.

Чому це небезпечно

Найбільша небезпека від таких атак у тому, що з їх допомогою зловмисники отримують доступ до облікових записів українців та викрадають дані сесій, перелік контактів й історії листування.

Скриншоти
Скриншоти повідомлень / Фото Кіберполіції

У кіберполіції закликали бути пильними та у жодному разі не переходити за підозрілими посиланнями. Рекомендується встановити додатковий пароль для двоетапної автентифікації в Telegram (разом із кодом, що надходить SMS).

Скриншот
Вмикаємо двофакторну аутентифікацію в Telegram / Фото 24 канал

Серед іншого радять у налаштуваннях Telegram завершити усі сеанси, крім поточного.

У разі отримання подібних повідомлень просимо терміново інформувати суб'єкти забезпечення кібербезпеки України з метою вжиття невідкладних заходів з блокування шкідливих вебресурсів,
– зазначили у поліції.