За даними Luma Energy LLC – найбільшого постачальника електрики у регіоні, в четвер на портал компанії Mi Luma була здійснена DDoS-атака невідомими зловмисниками, приблизно те ж сталося і з мобільним додатком.

До теми Компанія JBS заплатила хакерам 11 мільйонів доларів

Таким чином, споживачі енергії не могли потрапити до своїх акаунтів і навіть повідомити про відсутність електрики. За словами глави Luma, атака була виявлена ​​у четвер, 10 червня, за кілька годин до пожежі на електропідстанції.

Масштаби хакерської атаки

Внаслідок інциденту без електрики залишилося 900 000 жителів, десятки тисяч не отримують енергію досі. А через кібератаки у людей не було можливості повідомити про проблему керуючій компанії.

Наразі пожежу та кібератаку не пов'язують. Розслідуванням інцидентів займається відділення ФБР в Сан-Хуані. Атака стала останньою в ланцюгу кіберзлочинів, від яких постраждали критично важливі елементи інфраструктури США і територій-сателітів на кшталт Пуерто-Ріко.

Загострення хакерської загрози

  • Нещодавно Міністерство юстиції США присвоїло розслідуванням кібератак хакерів-вимагачів той же пріоритет, що і справах, пов'язаних з терористичною діяльністю.
  • Влада США посилила тиск на компанії і зарубіжних противників, вимагаючи від них протидії кіберзлочинцям. Білий дім розглядає усі варіанти для боротьби з хакерами, зокрема й військову відповідь.
  • Американським спецслужбам вдалося повернути більшу частину викупу, який Colonial Pipeline заплатила хакерам на початку травня в обмін на розблокування мереж компанії. ФБР відслідкувало електронний гаманець, куди було переведено криптовалюту.
  • Нещодавно компанія McDonald's заявила, що хакери викрали окремі дані з її систем на ринках США, Південної Кореї й Тайваню. Водночас у McDonald's заявили, що хакери не вимагали викупу у компанії, і відповідно жодних виплат хакерам не проводилось.