Китай глузує
Ідея перенесення виробництва до Сполучених Штатів має і плюси, і мінуси. Хоча це створить більше робочих місць для американців, це також означає вищі витрати через дорожчий ринок праці, а отже й вищі ціни на кінцеву продукцію. Крім того, це фактично повертає США назад у минуле, до так званої економіки виробництва. Традиційно вважається, що економіка виробництва притаманна бідним країнам, робітники яких виконують важку і брудну роботу на заводах і фабриках, а багаті країни, такі як США, беруть на себе економіку послуг, які є дорожчими та легшими. Саме цю "реіндустріалізацію" вирішив обіграти Китай у новому згенерованому штучним інтелектом ролику, повідомляє 24 Канал з посиланням на сторінку Anonymous в соцмережі X.
Дивіться також Apple терміново доставляє літаками до США всі готові iPhone, оскільки тарифи наближаються
Відео зображує стереотипних американців, які працюють на похмурих фабриках, виготовляючи різноманітні товари, які останні кількадесят років виготовлялися в Китаї, зокрема шиють одяг і збирають смартфони. Усе це супроводжується традиційними китайськими музичними мотивами і закінчується слоганом Дональда Трампа "Make America Great Again".
Глузливий ролик показує, як американці працюватимуть на фабриках замість китайців: відео
Відео стало вірусним у китайських соціальних мережах, а потім потрапило в американські. Там воно викликало неабиякий резонанс і обурило багатьох користувачів, які звикли сприймати людей з інших країн лише як дешеву робочу силу, котра виготовляє для них усілякий пластиковий мотлох, а тепер виявилось, що такою дешевою робочою силою скоро стануть вони самі, замість того, щоб працювати в зручних офісах на федеральній роботі, з якої їх звільнив Ілон Маск.
В цілому можна сказати, що виробництво в США перебуває в набагато кращій формі, ніж це намагається подавати Трамп. Картина, яку він малює, щоб набрати політичних балів і принизити заслуги демократів, виглядає так, ніби в США взагалі нічого не виробляється, однак це далеко не так. На країну припадає майже 16 відсотків світового виробництва. Але правда в тому, що США передали виробництво дешевих споживчих товарів країнам, що розвиваються, на аутсорсинг, а самі переорієнтувалися на високотехнологічні галузі, такі як фармацевтика, аерокосмічна промисловість та напівпровідники – продукти в більшою доданою вартістю.