Проблема виявилась у порушенні мережевого трафіку. Тобто кількості даних, що переміщуються по мережі в певний час.

До теми Марк Цукерберг вибачився за збій у роботі сервісів Facebook

У Facebook назвали причини масштабного збою в роботі

Наші інженерні групи дізналися, що зміни конфігурації магістральних маршрутизаторів, які координують мережевий трафік між нашими центрами обробки даних, викликали проблеми, які перервали цей зв'язок,
– розповіли у компанії.

До речі, магістральні маршрутизатори – це спеціальні пристрої так званого мережевого рівня, що відповідають за пошук і підбір найкращого маршруту в мережі. Саме за ним переміщаються потоки інформації до одержувача.

Компанія ж повідомила, що саме таке порушення мережевого трафіку й "зумовило каскадний вплив на способи зв'язку наших центрів обробки даних". У результаті – послуги Facebook були зупинені.

У роботі Facebook стався глобальний збій: дивіться відео 24 каналу

Коротко про масштабний збій у роботі відомих соцмереж

  • Орієнтовно о 18:30 – 19 годині за Києвом трапився збій у роботі соцмереж Facebook та Instagram. Аналогічна ситуація у мессенджері WhatsApp.
  • Згодом з перебоями працювали TikTok, а також Netflix, Twitter та Google. Причини та терміни усунення проблем досі невідомі.
  • Станом на вечір, 4 жовтня, глава Facebook Марк Цукерберг вже втратив 6,6 мільярда доларів.
  • Через понад 6 годин збою, орієнтовно о 1 годині ночі 5 жовтня Facebook, WhatsApp та Instagram почали відновлювати роботу.
  • Цей збій уже назвали найбільшим в історії роботи сервісу. За даними Downdetector, на роботу соцмережі (точніше, на її відсутність) поскаржилися 10,6 мільйона людей з усього світу.

Глобальний збій роботи фейсбуку

У роботі Facebook стався масштабний збій: деталі / Інфографіка 24 каналу