Учасників попросили оцінити своє збентеження за семибальною шкалою, а також знімали реакцію провідності шкіри. Вона є визнаним індикатором емоційного збудження, що дає змогу зрозуміти інтенсивність переживань.

Дивіться також Діти у Японії зможуть відправити до школи робота замість себе

Результати

  • Учасники повідомили, що відчували емпатичне збентеження (так званий "іспанський сором") як до людей, так і до роботів, але відчуття розуміння почуттів іншого було сильнішим, якщо в незручній ситуації опинилися люди.
  • Крім того, реакція провідності шкіри вказала на тенденцію: учасники демонстрували вищий рівень емоційного збудження при спостереженні за людиною. Щоправда, різниця не була статистично значущою.

Ці результати дають уявлення про складну динаміку людського співчуття до роботів. Наука постійно рухається в напрямку все більшої схожості машин з тілом людини. Ми вже маємо не тільки екземпляри, які силуетом нагадують людину, а й ті, що намагаються імітувати емоції. Вчені також постійно працюють над тим, щоб створити для роботів штучну шкіру, тож це лише питання часу, коли їхня зовнішність наблизиться ще більше до нашої. Це зумовлює необхідність у таких дослідженнях, щоб зрозуміти, якою може бути реакція людей на роботів.

Харін Хапуараччі, провідний дослідник проєкту каже: "Оскільки технології продовжують інтегруватися в наше повсякденне життя, розуміння емоційних реакцій, які ми відчуваємо стосовно роботів, має вирішальне значення. Дослідження відкривають нові можливості для вивчення меж людської емпатії".