Що відомо

Роботи оснащені мікрофонами, динаміками та камерами для двостороннього спілкування. Таким чином учні, сидячи вдома, зможуть підключатися до роботів віддалено, бачити клас і чути лекцію вчителя через камеру та мікрофони, а також відповідати на питання.

Дивіться також Вчені перевірили, чи повинні роботи бути схожими на людей, щоб ми їм довіряли

За словами муніципальної ради освіти міста Кумамото, подібні ініціативи є рідкісними для країни. Їхня мета — зменшити занепокоєння дітей, які були відсутні на уроках, та учнів, які планують повернутися до класу.

Ідея може бути реалізована вже в листопаді цього року, а результати програми планується оцінити до березня наступного року.

Планується, що в рамках ініціативи будуть задіяні самохідні роботи висотою близько 1 метра. Планшетними комп'ютерами, прикріпленими до роботів, можна буде керувати з ноутбуків удома, що дозволить учням відвідувати ті ж уроки, що і їхні однокласники, брати участь в дискусіях з однокласниками та вчителями. Очікується також, що роботи зможуть вільно пересуватися шкільною територією і навіть брати участь у заходах.

Крім того, що роботи дозволяють їм спостерігати за заняттями, вони дозволяють учням вільно пересуватися в просторі та спілкуватися з іншими за власним бажанням. Сподіваємося, це допоможе знизити психологічні бар'єри для учнів-прогульників,
– кажуть в управлінні освіти.

Рішення про запровадження цього заходу було прийнято через зростання кількості учнів, які не відвідують школу. За даними ради, 2 760 учнів початкових і середніх шкіл міста не відвідували заняття у 2022 навчальному році, і це вже четвертий рік поспіль. Тож було вирішено звернутися до сфери інформаційно-комунікаційних технологій у пошуках рішення.