Перший кадр надісланого відеокліпу починається з першої секунди польоту. Піднявшись на висоту 10 метрів, вертоліт прямує на південний захід, набираючи максимальну швидкість менш ніж за три секунди.

Не пропустіть Космічний корабель Boeing Starliner успішно повернувся на Землю яскраві фото та відео

Спочатку апарат проноситься над піщаною дюною, потім починається кам'яниста пустеля. Нарешті, внизу з'являється відносно рівна ділянка, на яку можна приземлитися. Політ тривав 161,3 секунди, але відео було прискорено приблизно в п'ять разів, до 35 секунд.

Під час рекордного польоту спрямована вниз камера Ingenuity показала нам захоплюючі види того, що означає парити в 33 футах (10 метрів) над поверхнею на швидкості 12 миль на годину (19 км/год),
– сказав Тедді Цанетос з Лабораторії реактивного руху NASA

Навігаційна камера запрограмована на те, щоб відключатися за метр від поверхні. Це дозволяє захистити її від пилу при посадці. Сам політ виконується в автономному режимі: інженери Лабораторії планують їх і надсилають команди на Марс, а під час польоту бортові системи – навігаційна камера, модуль вимірювання інерції та лазерний далекомір – надсилають дані в режимі реального часу в комп'ютер Ingenuity, який пілотує вертоліт. Це дозволяє апарату реагувати зміни ландшафту, виконуючи свої завдання.

Відео рекордного польоту Ingenuity: дивіться відео

Нещодавно з Ingenuity було втрачено зв'язок, коли вертоліт увійшов до режиму енергозбереження. Зарядивши шість своїх літій-іонних батарей від сонячної енергії, він знову готовий до роботи. У центрі управління вже розробляють йому нову місію.

Рік тому у марсіанського дрону виникли проблеми з навігаційною системою – під час шостого польоту в атмосфері Марса на 54 секунді одна з камер передала неправильну інформацію до системи навігації. В результаті апарат прискорився та небезпечно нахилився на висоті 10 метрів. Неполадка розкрила проблему міток часу, яку потім зуміли усунути інженери.

Читайте на сайті "Двері в потойбіччя" марсіанський ровер помітив щось дуже схоже на дверний отвір

Зараз Ingenuity використовується як розвідник перед черговим циклом активності Perseverance – марсохід досліджує стародавню дельту пересохлої річки, де ведуться пошуки потенційних слідів життя. Нещодавно міні-коптер навіть зробив цінні знімки відпрацьованої посадкової системи Perseverance, що дозволить вченим планувати майбутні місії. Проте він зберігає активність набагато довше за передбачений термін, а природні явища на кшталт пилових бур позначаються на його працездатності.