Корабель виробництва Boeing вперше успішно здійснивши тестовий безпілотний політ до Міжнародної космічної станції. Він почав сходження з орбіти приблизно за 45 хвилин до запланованої посадки. Посадку було здійснено за допомогою трьох парашутів. Starliner доставив на Землю близько 270 кілограмів корисних вантажів з МКС.
Не пропустіть Російський військовий супутник, який 18 травня згорів у атмосфері, виявився муляжем
Спуск корабля Starliner на поверхню Землі: дивіться відео
Чим особливе повернення Starliner на Землю
Варто зазначити, що це перша за багато років посадка космічного корабля США на тверду поверхню, а не в океан. Конструкція Starliner дозволяє йому здійснювати м'яку посадку на сушу. Кораблі Dragon основного конкурента Boeing – компанії SpaceX – розроблені таким чином, щоб повертатися до Землі, здійснюючи посадку на воду.
Політ Starliner
Нагадаємо, що Starliner із 360 кілограмами корисних вантажів на борту стартував за допомогою ракети-носія Atlas V 19 травня з авіабази на мисі Канаверал. Через добу після старту він автоматично здійснив стиковку з МКС.
Фото Starliner у космосі та під час приземлення
Варто зазначити, що політ пройшов не цілком ідеально. Мали місце відмови деяких систем і хоч вони були дубльовані і загалом все пройшло добре, наступний плановий пілотований політ через це можуть перенести. Про те, як Boeing Starliner летів до МКС ми детально розповідали тут.
Подальші плани на польоти
Фахівці NASA та Boeing мають намір провести пілотований тестовий запуск корабля до МКС. Якщо все пройде за планом – Starliner по черзі з космічними кораблями компанії SpaceX доставлятиме астронавтів на орбітальний комплекс.
Читайте на сайті Космічний телескоп "Джеймс Вебб" буде вивчати об'єкти у Сонячній системі
Коротко про Starliner
- Boeing Starliner має масу 13 тонн і розрахований на екіпаж із семи осіб та автономний політ тривалістю 60 годин.
- Його було вперше запущено 20 грудня 2019 року в безпілотному режимі до МКС з авіабази на мисі Канаверал (штат Флорида).
- Стикування з орбітальним комплексом було заплановано на 22 грудня, проте через технічні неполадки його скасували.
- Однією з причин було названо збій у системі підрахунку польотного часу, у результаті корабель повернули Землю.
- Після детальної перевірки та усунення неполадок корабель підготували до другого тестового польоту, який запланований на 19 травня.