Корпорація зла

В останні роки компанія особливо пильно стежить за ситуацією і навіть заявляла, що "переосмислює весь досвід", щоб поставити благополуччя користувачів понад усе. Як виявилось, із цим не згодна двопартійна група генеральних прокурорів, які представляють 42 штати США. Вони подали низку судових позовів проти Meta, стверджуючи, що ці твердження компанії були частиною десятирічної схеми обману, тоді як соцмережі продовжують ставити на перше місце залученість і прибутки, завдаючи шкоди молодим людям.

Дивіться також Instagram дозволить створювати стікери для Reels і Stories прямо з ваших фотографій

Попри численні внутрішні дослідження, незалежний експертний аналіз і загальнодоступні дані про те, що її соціальні платформи завдають шкоди молодим користувачам, Meta все ще не хоче відмовитися від використання відомих шкідливих функцій. Натомість вона подвоїла свої зусилля, щоб спотворити, приховати і применшити вплив цих функцій на психічне і фізичне здоров'я молодих користувачів,
— стверджується в основному позові, поданому штатами Колорадо і Теннессі.

У скарзі наведено п'ять функцій, які названі "шкідливими і психологічно маніпулятивними", оскільки вони "спонукають молодих користувачів до нав'язливого і тривалого" використання Instagram.

Алгоритми рекомендацій

Прокурори кажуть, що алгоритми Instagram розроблені таким чином, щоб тримати користувачів на гачку. Представляючи пости в порядку очікуваного інтересу, а не в хронологічному порядку, Meta отримує вигоду від того, що психологи називають "змінним графіком винагороди". Це перетворює стрічку на щось схоже до ігрового автомата. Користувачі змушені повертатися і нескінченно прокручувати оновлення в надії отримати порцію дофаміну, коли натрапляють на контент, який приносить їм задоволення, стверджується в позові.

Лайки

Текст позову посилається на дослідження 2021 року, яке стверджує, що те, як додаток заохочує підлітків порівнювати себе з однолітками, є більш шкідливим для психічного здоров'я, ніж кібербулінг.

Отож, прокурори кажуть, що кількість уподобань, що відображається на публікаціях в Instagram, дає людям можливість порівнювати себе з іншими. Instagram уже давно пропонує можливість приховати цей лічильник, але залишив його видимим за замовчуванням. "Meta могла б, як мінімум, приховати кількість лайків для молодих користувачів Instagram і Facebook, але вона відмовилася це зробити", – йдеться в позові.

Сповіщення

На думку позивачів сповіщення протягом дня підштовхують користувачів перевірити Instagram. Це нібито означає, що Meta свідомо полює на молодих людей, які "особливо вразливі до цих технологій, яким важко протистояти". Хоча Instagram додав функції, які дозволяють користувачам вимикати і призупиняти сповіщення, прокурори вважають, що ці опції були розроблені маніпулятивно. Формулювання цих налаштувань розроблені таким чином, щоб змусити користувачів залишати сповіщення в Instagram навіть після того, як вони намагалися їх вимкнути.

Фільтри для фото

Велика частина доказів і заяв щодо цього пункту недоступна для громадськості, оскільки ґрунтується на конфіденційній інформації Meta. Прокурори просять дозволу суду, щоб оприлюднити свої претензії. Але вже зараз зрозуміло, що вони вважають, ніби фільтри для розгладжування зморшок та приховування різноманітних плям і висипів пропагують проблематичні ідеали тіла та сприяють виникненню проблем із самооцінкою та розладів харчової поведінки серед підлітків.

Stories

Останнє звинувачення полягає в тому, що навіть якщо користувачі намагаються самостійно регулювати своє використання соціальних мереж, Meta утримує їх за допомогою "ефемерного контенту", який можна переглянути лише 24 години з моменту публікації. Це означає, що підлітки можуть відчувати потребу постійно перевіряти оновлення, щоб нічого не пропустити.

Meta реагує

Прессекретарка Meta Лайза Креншоу каже, що компанія впровадила понад 30 інструментів, таких як батьківський контроль і обмежувачі використання, щоб підтримати молодих користувачів, які, за її словами, також страждають від зростаючого академічного тиску, нерівності в доходах і обмеженого доступу до послуг з охорони психічного здоров'я. "Ми поділяємо прагнення генеральних прокурорів забезпечити підліткам безпечний, позитивний досвід роботи в Інтернеті, [але] розчаровані тим, що замість того, щоб продуктивно співпрацювати з компаніями галузі для створення чітких, відповідних віку стандартів для багатьох додатків, якими користуються підлітки, генеральні прокурори обрали цей шлях".

Генеральна прокурорка штату Массачусетс Андреа Джой Кемпбелл заявила журналістам, що, хоча прагнення до прибутку не є неправильним, робити це "недобросовісним шляхом" стає незаконним. За її словами, компанія "точно знала", як ці дизайнерські рішення можуть призводити до залежності, але продовжувала їх використовувати, відмовляючись від альтернатив.